زمان مطالعه : ۳ دقیقه

استفاده از محصولات ضد پیری و جوان سازی پوست به تنهایی نمی تواند روند مراقبت از پوست محسوب شود بلکه لازم است که بدانی از چه محصول، چه زمانی، به چه مدت و به چه صورت و البته بر روی چه پوستی استفاده کنی.
به همین منظور نظرات مشاوران زیبایی، آرایشگران، مدل ها، خانم های مسن و البته دختران را بررسی کرده ام و می خواهم راز پوست های صاف و شاداب دختران فرانسوی را با تو در میان بگذارم؛ دختران فرانسوی به داشتن پوست های شفاف و درخشان مشهور هستند. پیش تر در مورد روش های که دختران فرانسوی برای سلامت و زیبایی مو های خود به کار می برند با هم صحبت کرده ایم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا این بار راهکار هایی که این دختران برای مراقبت از پوست و حفظ جوانی آن به کار می برند، را با تو در میان بگذارم.

پوستت را آماده کن

اول از همه و قبل از انجام هر حرکتی برای مراقبت از پوستت لازم است ان را به طور کامل تمیز کنی. فرقی نمی کند از روغن پاک کننده صورت استفاده می کنی یا دستمال های پاک کننده ارایش یا هر گونه محلول یا لوسیون پاک کننده دیگر ولی مطمئن شو از محصولی استفاده می کنی با نوع پوستت هماهنگی داشته باشد و همچنین می تواند کاملاً پوستت را تمیز از هر گونه آرایش یا آلودگی پاک کند.
پس از آن که از تمیز بودن پوستت مطمئن شدی، زمان استفاده از ماسک یا لوسیون مرطوب کننده رسیده است. در این مرحله می توانی از گلاب هم استفاده کنی که هم پوستت را مرطوب می کند و هم یک پاکسازی مختصر روی پوستت انجام می دهد.

زمان استفاده از سرم رسیده است

پس از آن که پوستت را مطابق با مرحله قبل آماده کردی، زمان آن می رسد که یک سرم مناسب ضد پیری برای جوان سازی پوست خود استفاده کنی. با توجه به سنی که داری، نوع پوستت و البته میزان مستعد بودن پوستت برای خشک شدن، ایجاد جوش و آکنه، داشتن لک و مواردی از این قبیل سرم مراقبت از پوستی را انتخاب کن که مناسب نیاز های تو و البته پوستت باشد. در این مرحله می توانی با یک پزشک در مورد ویژگی های یک سرم مناسب برای خودت مشورت بگیری.

کارت را با یک کرم یا روغن به پایان ببر

زمانی که سرم را به پوستت زدی، آن را به مدت چند دقیقه بر روی پوست صورتت به سمت بالا ماساژ بده تا به طور کامل جذب آن شود؛ پس از ان که از جذب کامل سرم اطمینان حاصل کردی می توانی از سرم های دیگر برای رفع مثلاً جوش های سر سیاه یا تقویت بیش تر پوستت به کار ببری. اگر هم نمی خواهی سرم دیگری را به پوستت بزنی از یک روغن صورت یا کرم شب استفاده کن.

مرحله آخر: درمان لکه ها

روغن های گیاهی طبیعی یا ترکیبی از آن ها مانند روغن اسطوخدوس یا روغن زیتون یا روغن نارگیل می تواند لکه های پوستت را کمرنگ یا برطرف کند که این به نوع پوست و البته نوع و قدمت لک روی ان بستگی دارد. می توانی این مرحله و مرحله قبل را با هم تلفیق کرده و از روغن طبیعی بهره ببری که بیش ترین سازگاری را با نوع پوستت دارد.

نظرت در مورد روند مراقبت از پوستی که دختران فرانسوی برای داشتن پوستی صاف و شفاف به کار می برند، چیست؟ تو از چه روش هایی برای مراقبت از پوستت استفاده می کنی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مانند یک حرفه ای کرم پودر بزن و ظاهر طبیعی داشته باش

با این روش های پاکسازی از عرق کردن پوستت در تابستان جلوگیری کن

جدید ترین محصول مراقبت از پوست که تو را مجذوب خود می کند