زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در این مقاله می خواهم نکته هایی را برای تقویت و زیباتر شدن ابرو ها با تو در میان بگذارم. همانطور که بی شک می دانی ابروی زیبا تأثیر زیادی در تناسب اجزای صورت دارد و داشتن ابرو های پر و خوش حالت جلوه جذاب تری به چشم های تو خواهد داد و آن ها را چشمگیر تر نشان می دهد.
در فروشگاه ها و قفسه داروخانه ها انواع قطره ها و محصولات تقویت ابرو را می بینی که ادعا می کنند که می توانند پر پشت کردن و حجم دادن به ابرو ها به تو کمک کنند ولی در ادامه می خواهم تو را با جادوی طبیعت آشنا کنم و راه های خانگی و طبیعی را با تو در میان بگذارم که به کمک آن ها بتوانی ابرو هایی دلبر و جذاب داشته باشی. همچنین یک سری تکنیک ها را می خواهم به تو یاد دهم که فرم ابرو ها را با فرم کلی صورتت هماهنگ گنی تا جلوه جذاب تری به صورتت بدهند پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

چه ابرویی برای چه فرم صورتی؟

اول از همه لازم بوده بدانی که متناسب با مدل ابرو و فرم صورتی که داری چه نوع ابرویی برای تو زیبا تر است:

  • ابرو های کم پشت و خیلی باریک چهره را خشن نشان می دهد؛
  • ابرو های پر خیلی خوش حالت هستند اما ابرو های کم پشت معمولاً خوب حالت نمی گیرند و ژولیده دیده می شود. ابرو های ژولیده نیز چشم ها را ریز جلوه می دهند؛
  • ابرو هایی که مدل آن ها مستقیم و با دم کوتاه است چهره را جوان و شاداب نشان می دهد، البته این مدل ابرو برای کسانی که چشم های درشتی دارند مناسب تر است؛
  • برای کسانی که صورت مربعی دارند ابرو باید قوس ملایم و کمی داشته باشد اما برای افراد با صورت گرد ابروی زاویه دار بهترین گزینه به شمار می رود.

چگونه ابرو های خود را طبیعی فرم دهی؟

برای پر کردن ابرو و طبیعی به نظر آمدن آن به جای مداد از پودر استفاده کرده و به کمک قلم مو ابرو هایت را طبیعی آرایش کن.
با عمود نگه داشتن یک مداد کنار استخوان بینی می توانی نقطه ابتدای ابرو را پیدا کنی و برای پیدا کردن نقطه انتهایی ابرو مداد را باید از قسمت خارجی بینی تا گوشه چشم به صورت مورب نگه داری. هرچه به سمت شقیقه ها می روی باید ابرو ها نازک تر شود.
برای طبیعی نشان دادن ابرو از موچین هایی که نوک آن اریب است استفاده کن و همیشه در همان جهتی که مو ها رویده شده اند، بردار یعنی به سمت مایل و بعد به طرف بالا شانه و مو های بلند را کوتاه کن تا اندازه همه مو ها تقریباً یک اندازه شوند.
قسمت تاج ابرو حتما باید پر باشد و برای جلوگیری از رشد نامنظم، ابرو را یکی یکی بردار. این کار باعث رشد منظم مو می شود.

راهکار های طبیعی برای تقویت ابرو ها

  • روغن کرچک: روغن کرچک علاوه بر این کهه می تواند ابرو ها تو را پر تر کرده و تقویت کند، به عنوان یکی از اسرار زیبایی شناخته می شود که برای کاهش و حتی رفع چروک های دور چشم بسیار مفید است. پیشنهاد می کنم همیشه این روغن را در خانه داشته باشی؛
  • روغن نارگیل: روغن نارگیل، این روغن گیاهی، باعث رشد مجدد و ضخیم شدن مو های ابرو می شود؛
  • ویتامین E: ویتامین E ریزش مو های ابرو را متوقف می کند و رشد آن ها را سرعت می بخشد.

نظر تو در مورد راهکار های ارائه شده در این مقاله برای زیبایی ابرو ها چیست؟ کدام یک از این ترفند ها را استفاده کرده ای و کدام ها را دوست داری امتحان کنی؟ تو چه راه هایی را برای تقویت و پر کردن ابرو ها را می شناسی که از نتیجه آن راضی هستی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله‌های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چند روش ساده و طبیعی برای سفید کردن دندان ها

آیا دوست داری با چند نکته راحت و آسان جوان تر به نظر برسی؟

مراقبت های پوستی جنا دیوان