زمان مطالعه : ۲ دقیقه

با توجه به تحقیقات، میزان جذابیت رابطه مستقیمی با شخصیت و رفتار افراد دارد و ویژگی های ظاهری ایفا کننده نقش کمتری هستند.

در این مقاله  ۵ تا از رازهای جذابیت را باهم می خوانیم:

۱. شنونده خوبی باش

به جرات می توان گفت مهمترین عامل جذابیت، توانایی گوش دادن موثر است. با این کار توجه و تمایل خود را به فرد مقابل نشان می‌دهی. گوش دادن موثر به این معنی است که تو در لحظه اکنون و اینجا قرار داری و برای تو مهمترین است، در نتیجه باعث جلب اعتماد فرد مقابل خواهی شد.

به یاد داشته باش که به ازای ۵ دقیقه صحبت، باید به طرف مقابل حداقل ۱۰ دقیقه برای صحبت کردن وقت بدهی. اگر تمام مدت فقط یک نفر متکلم وحده باشد، فضا برای طرف مقابل خسته کننده خواهد شد.

۲. لبخند زدن

لبخند زدن یکی از ساده ترین و در عین حال قدرتمندترین راههای جذابیت است و باعث ترشح هورمون های آندروفین و سروتونین می شود که این هورمون ها در ایجاد شادی و افزایش امید به زندگی نقش موثری را ایفا می کنند.

۳. مهربان بودن

مهربان و بخشنده بودن کلید اصلی دوام رابطه است. البته این موضوع زمانی نتیجه بخش است که نمایشی نبوده و فرد از رسیدگی به خود غافل نشود.

۴. قابل اعتماد بودن

زمانی که اعتماد کسی را جلب می کنی، به طور ناخودآگاه، او احساس راحتی می کند و از قضاوت شدن نمی ترسد. به همین دلیل تمایل بیشتری برای ادامه رابطه خواهد داشت.

۵. استفاده از عطرهایی با بوی وانیل، صابون (بوی تمیزی)

رایحه شما نقش مهمی را در جذب و دفع افراد ایفا می کند. بوهایی شبیه وانیل و صابون به دلیل یادآوری خاطرات شیرین دوران کودکی و بویی شبیه نوزاد از جذابترین رایحه ها به شمار می آیند و باعث کاهش استرس در افراد می شود.