زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اگر استفاده از لنز را به عینک ترجیح می دهی بی شک خارش چشم ناشی از آرایش را نیز تجربه کرده ای چرا که کسانی که از لنز استفاده می کنند مانند سایر افراد به راحتی نمی توانند از هر لوازم آرایشی برای آرایش چشم های خود بهره ببرند و ناخودآگاه لازم است یک سری محدودیت ها و ترفند های آرایشی را به کار ببرند ولی جای هیچ نگرانی نیست چون خوشبختانه با کمی تغییرات در شیوه آرایش چشم که همواره به کار می بری می توانی مطمئن باشی که هیچ وقت دچار مشکلاتی نظیر همان خارش چشم نمی شوی پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش تا چند راهکار کاربردی و مهم را با تو در میان بگذارم؛ مطمئن باش پس از به کار بردن این ترفند ها چشم هایت نیز از تو تشکر خواهند کرد.

همیشه اول لنز را به چشم بزن

“همیشه اول لنز را به چشم خود بزن”؛ این قانون را هیچ وقت فراموش نکن. اگر قبل از اینکه لنز بزنی آرایش کنی، این امکان وجود دارد که پودر حاصل از آرایش در لایه اولیه چشم برود و باعث عفونت های چشم هایت شود.

وسایل آرایش درست و مناسب را انتخاب کن

سایه چشم فشرده برای افرادی که از لنز استفاده می کنند بسیار مناسب است چرا که پودر آن داخل چشم نمی رود. اگر می خواهی از سایه چشم پودری استفاده کنی ابتدا برس سایه را مرطوب کن تا هم سایه روی پلک بهتر بماند و هم پودر حاصل از آن درون چشم هایت نمی رود. برای خط چشم، نوع مایع آن برای سلامت چشم بهتر از مداد است چرا که امکان خراش پلک یا چشم به وسیله چوب مداد که باعث هم عفونت می شود، بسیار بالا خواهد بود. برای آرایش مژه ها بهتر است از ریمل هایی که دارای مواد نایلون یا سیلک است استفاده نکنی چون ذرات این مدل ریمل ها می تواند موجب عفونت چشم هایت شود.

نحوه درست خط چشم کشیدن را یاد بگیر

همان طور که پیش تر نیز گفتم خط چشم های مایع برای آرایش چشم بهتر و سالم تر از مداد چشم است. کشیدن خط چشم داخل پلک پایین امکان عفونت و خراشیدگی چشم و همچنین پلک را بالا می برد تحقیقاتی که دانشگاه واترلو انجام داده است، نشان می دهد ۱۵ تا ۳۰ درصد خشکی، سوزش، عفونت چشم و در ضمن دید تار ناشی از خط چشم است. پس بهتر بوده که از سایه یا خط چشم بیرون از پلک استفاده کنی.

لنز را همیشه قبل از اینکه آرایشت را پاک کنی بردار

به دلیل مواد موجود در پاک کننده های آرایش مانند روغن و الکل توصیه می شود که همیشه قبل از پاک کردن آرایش لنز را از روی چشم هایت برداری تا با خیال راحت بتوانی ارایش را پاک کنی. البته یادت باشد که این کار را به آرامی انجام دهی.
اگر تو هم مثل من از لنز استفاده می کنی و چشم های حساسی داری، توصیه می کنم که از پاک کننده های “بیودرما” استفاده بکنی

نظرت در مورد ترفند های آرایشی برای کسانی که لنز می گذارند که در این مقاله ارائه شد چیست؟ تو کدام ها را رعایت می کنی و کدام ها را دوست داری امتحان کنی؟ چه راهکار های آرایشی دیگری را برای کسانی که از لنز استفاده می کنند، داری؟ تو از چه پاک کننده آرایشی استفاده می کنی که از عملکرد آن راضی هستی؟ پاک کننده طبیعی صورت می شناسی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بهترین خط چشم و راهنمایی برای استفاده راحت تر از آن

بررسی شش تا از بهترین کانسیلر ها از برند های معروف

ترفند ها و تکنیک های آرایشی برای خانم های میانسال