زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نام کتاب: دکتر بگو چرا

نویسنده: دکتر ناصر صافی

ویراستار علمی: دکتر سید محمدرضا سید احمدیان، دکتر مجید رضایی راد

ناشر: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

تحصیل موفق و داشتن یک زندگی پویا، ارتباط مستقیمی با سلامت روانی و جسمانی دارد و از عوامل تأثیرگذار برای قادر بودن افراد در انجام فعالیت‌های اجتماعی است. سنی که نوجوانان در آن قرار دارند دوره‌ای پرتلاطم، پر ماجرا، پویا و پر تلاش است. در این زمان نوجوانان با سؤال‌های بسیاری روبه رو هستند و به مرجعی نیاز دارند تا آنان را در یافتن پاسخ و آگاهی نسبت به بدن، عملکرد و سلامتی خود یاری دهند.

در کتاب دکتر بگو چرا، به سؤالهایی که نوجوانان در این سنین با آنها مواجه می‌شوند پاسخ داده شده است. مطالبی که در کتاب آورده شده، برای خواننده قابل فهم است و نیازی به داشتن پیشینه و زمینه ذهنی ندارد. همچنین مطالب کتاب واضح، روشن، خالی از ابهام، کوتاه و مختصر هستند و به مسائل زندگی روزمره پاسخ‌گو هستند.

در کتاب دکتر بگو چرا ۱۶۰ پرسش در ۱۱ دسته اصلی مطرح شده است. با رجوع به فهرست خلاصه شده خواننده قادر است در نگاهی کلی، تمام موضوعات را در یک صفحه مشاهده کند و به راحتی سؤال خود را در کتاب پیدا کند. در بخش نمایه تمامی کلید واژه ها، موضوع‌های اصلی، و موضوع‌های فرعی و پاسخ‌های مطرح شده آورده شده است. همچنین کلید واژه‌ها یا موضوع‌ها به صورت عام (اصلی)، خاص (فرعی) و اخص (فرعی تر) می‌باشد.

از جمله مباحثی که در کتاب آورده شده می‌توان به تغذیه، بهداشت مواد عذایی و بیماری‌های تغذیه‌ای، بیماری‌ها و اختلالات دستگاه تنفسی، پوست و بیماری‌های آن، بیماری‌های قلبی، خونی، غددی و اعصاب، بیماری‌ها و اختلالات دستگاه گوارش و اداری و … اشاره کرد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند.

پرتقالی پر طرفدار ترین رنگ تابستان ۹۸

این راهکار ها خواب عمیق و راحت را به تو هدیه می دهد

جدید ترین ترند صندل های لا انگشتی پاشنه بلند