زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پودینگ یکی از انواع دسرها محسوب می شود که به همراه مواد یا میوه های مختلف سرو می شود. امروزه مانند هر چیز دیگری تنوع پودینگ ها نیز زیاد شده است. پایه اصلی پودینگ ترکیب شیر و شکر به همراه یک ماده ای است که به آن غلظت بدهد و مایع را منسجم کند. این ماده می تواند نشاسته، ژلاتین یا تخم مرغ باشد. غلظت کرم کاستارد هم شبیه پودینگ است و ترکیبش با مواد مختلف خود نوعی پودینگ محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت بیس پودینگ یک ماده نیمه جامد و نرم یا به تعبیری دیگر نوعی کرم غلیظ شده است؛ که بیشتر با میوه ترکیب می شود. ماست، دانه چیا، خامه، شکلات، جو پرک، انواع میوه ها و پوره هایشان از جمله مواردی است که امروزه بیشتر شاهد ترکیبشان با پودینگ هستیم.

پودینگ ها انتخاب مناسبی برای بعد از غذا هستند البته که باید یادمان باشد، وقتی هر وعده غذایی را به دو یا سه بخش تقسیم می کنیم، باید حجم غذای اصلی کمتر شود و اگر نه ظرف مدت زمان کوتاهی از حالت طبیعی تبدیل به یک دایره می شویم. البته که چاق شدن بد نیست اما این روش غذا خوردن (حجم زیاد و چرب و چیلی غذای اصلی و مصرف مواد قندی بعد از آن) بیماری های مختلف را به همراه می آورد.

پودینگ جزو ساده ترین دسرها محسوب می شود. هر زمان که هوس دسر کردی می توانی به راحتی با موادی که تقریباً همیشه در آشپزخانه پیدا می شود، برای خودت یک پودینگ لطیف و خوش مزه درست کنی و آن را به همراه طعم های مختلف نوش جان کنی.

امروز هم قرار است با هم یک نوع پودینگ درست کنیم. فکر کردم که پودینگ به خودی خود دسر ساده ای ست. ترکیبش با مواد پایه هم که همه جا پیدا می شود پس بگذار یک نوع متفاوت از آن را با هم درست کنیم که کمتر به چشم می خورد. یک پودینگ جذاب و ژیگول؛ پس با من همراه باش.

پودینگ چیا و کرم نارگیل

در مطالب قبل که راجع به دانه چیا برایت نوشتم به تو قول دادم که بیشتر از این دانه مفید برایت بگویم و تو را با انواع موارد مصرف آن بیشتر آشنا کنم. بله سر قولم هستم و امروز با هم یک پودینگ با دانه چیا درست می کنیم.

موادی که برای این پودینگ خوش مزه نیاز داریم:

یک قوطی کرم نارگیل آماده یا ۱ و ۲/۱ پیمانه شیر نارگیل

۴/۱ پیمانه دانه چیا

۲/۱ پیمانه نارگیل خرد شده

۱ قاشق چای خوری عصاره وانیل

۲ قاشق چای خوری عسل

۱ قاشق چای خوری دارچین

توت فرنگی، بلو بری و موز برای آلاگارسون کردن ظرف

برای درست کردن این پودینگ راحت می توانی ابتدا دانه چیا را در شیر نارگیل یا کرم نارگیل خیس کنی تا لعاب دار شود. یا اینکه همه مواد را باهم مخلوط کنی و خوب هم بزنی. بعد تکه های نارگیل را به دلخواه یا درون مواد ترکیب کن یا بگذار برای تزیین. سپس مواد ترکیب شده را داخل ظرف سرو بریز و برای حداقل دو ساعت داخل یخچال قرار بده. در آخر روی پودینگ ها را با انواع میوه هایی که در مواد اولیه گفتیم یا هر میوه دیگری تزیین و نوش جان کن.

نکته های درگوشی:

اگر کرم نارگیل در دسترس نداشتی از شیر عسلی هم می توانی استفاده کنی.

میتوانی از کرم کاستارد یا بستنی همزده نیز استفاده کنی. به این صورت که یک لایه از آن را کف ظرف ریخته مخلوط چیا را روی آن بریز سپس یک لایه میوه خرد شده رویشان قرار بده و اگر ظرف انتخابی ات گنجایش دارد، یک بار دیگر ترتیب لایه ها را تکرار کن. در نهایت روی پودینگ میوه های دلخواهت را قرار بده.

ظرف پودینگ معمولاً باید کوچک باشد که شیرینی آن دل را نزند؛ و طعمش زیر زبان بماند.

نوش جان

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

خانواده آقای پودینگ بری

پودینگ شکلاتی

پودینگ بلو بری و نارگیل