زمان مطالعه : ۳ دقیقه

این قسمت: خوابی لذت بخش

در زندگی این انتخاب های ما هستند که سرنوشتمان را رقم می زنند. غیر از این است؟ قطعاً خیر. متاسفانه ما آدم ها تا تقی به توقی می خورد پناه به چیز های شیمیایی، مثل قرص می بریم. تا سرما می خوریم یک قرص سرما خوردگی می اندازیم بالا یا تا سر درد می گیریم مسکن می خوریم. احساس می کنیم این بهترین کار است و از قرص خوردن نمی ترسیم، در صورتی که این کار تنبلا است. بله! خواب هم از قاعده مستثنی نیست. تا بد خواب می شویم، قرص خواب نوش جان می کنیم. من واقعا تعجب می کنم از بعضی از آدم ها که این قدر از عمد به خودشان صدمه می زنند. یک مقدار ترسیدی، نه؟ چه خوب! چون دقیقا از تو می خواهم بقیه مطلب را با دقت بخوانی و برای دوست یا آشنایی که سلامتی اش برایت مهم است نشان بدهی.

شاید باورت نشود ولی دمنوش هایی وجود دارند که مانند قرص خواب عمل می کنند؛ پس خواهشاً سریع سراغ گزینه آسان نرو و با من همراه باش. به نظرم هر چیزی که با آشپزی و مواد غذایی سر و کار داشته باشد، بسیار لذت بخش است. به قولی هم فال است و هم تماشا.

بهار نارنج

به هر حال همه ما انسان هستیم و گاهی با فکر و خیال های آزار دهنده دست و پنجه نرم می کنیم. اصلا بگذار یک چیز را به تو بگویم؛ اگر روز های بد وجود نداشته باشند پس ما چطور قدر روز های خوب را بدانیم؟ برای یک همچین مواقعی دمنوش بهار نارنج قیامت به پا می کند. دمنوش بهار نارنج مشکل نفخ، ورم معده و روده را به کل رفع می کند و نوشیدن این دمنوش موجب کاهش سردردهای عصبی و میگرنی می شود.

طرز تهیه:

یک قاشق غذاخوری بهار نارنج را در قوری بریز و آب با دمای ۸۰ درجه را به آن اضافه کن. سپس اجازه بده که به مدت ۲۰ دقیقه  دم بکشد. برای شیرین کردن طعم این دمنوش از عسل و نبات هم می توانی استفاده کنی. بهترین زمان مصرف دمنوش بهار نارنج ۲ ساعت قبل از خواب است تا به تو برای خوابی آرام کمک کند. یادت باشد در هنگام بارداری و شیردهی با احتیاط مصرف کنی.

دم نوش رازیانه

بسیار از بی خوابی ها از معده ای ناراحت به وجد می آید. با نوشیدن دمنوش رازیانه قبل از خواب می توانی معده ات را آرام کنی. این دمنوش طوری سیستم بدن را ساکت می کند که اگر عادت به پر خوری در شب داری را از الان فراموش کن زیرا دمنوش رازیانه به عنوان کاهش دهنده اشتها عمل می کند. طعم رازیانه تلخ، شیرین و تند است؛ شباهت زیاذی بین طعم نعناع و رازیانه می باشد.

طرز تهیه:

برای تهیه این دمنوش، یک قاشق چای‌خوری رازیانه را بکوب و داخل یک قوری بریز؛ سپس آب جوش را روی آن بریز و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد.

دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو به کاهش فشارعصبی، اضطراب و استرس، کمک می کند. اگر دنبال مانعی برای افکار مزاحمت هستی، من این دمنوش را حتماً به تو پیشنهاد می دهم. از خاصیت‌های دیگر به ‌لیمومی‌توان به افزایش تعریق و کاهش تب اشاره کرد.

طرز تهیه:

یک قاشق غذاخوری برگ به ‌لیمو را در قوری یا یک لیوان بزرگ بریز و به آن یک لیوان آب جوش اضافه کن. سپس اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه  دم بکشد.

دمنوش گل گاو زبان

گل‌ گاو زبان آرام‌ بخشی طبیعی است و به بی خوابی کمک شایانی می کند؛ اما اگر دارای فشار خون بالا هستی از استفاده از این گیاه و دمنوشش جدا خودداری کن. در این دمنوش حتما باید از لیمو عمانی استفاده کنید.

طرز تهیه:

۱۵ گرم گل گاو زبان
۱ عدد لیموعمانی سوراخ سوراخ شده
یک قاشق چای خوری عسل
به جزعسل بقیه موارد را در قوری یا لیوان دمنوشت بریز، سپس آب جوش را اضافه کن و اجازه بده دمنوش ۲۰ دقیقه  دم بکشد.