زمان مطالعه : ۳ دقیقه

حلقه ازدواج را می توان یکی از نشانه های ظاهری تعهد زوجین به یکدیگر نامید و در روز ازدواج همراه با آرزوی خوشبختی هر کدام از زوجین در دست دیگری قرار می دهند. معمولاً با دیدن حلقه در انگشت چهارم از دست چپ هر فرد، متوجه می شوی که او متأهل و متعهد است. برایت سؤال نیست که چرا انگشت چهارم از دست چپ برای قرار گرفتن حلقه ازدواج انتخاب شده و به یک استاندارد جهانی نیز تبدیل شده است و چه فلسفه ای پشت این داستان رمانتیک قرار دارد؟! نکته قابل توجه اینجا بوده که فلسفه ها و فرهنگ های مختلفی در این انتخاب جهانی دخیل هستند که ممکن است هر کدام افسانه یا داستان متفاوتی را روایت کنند ولی همه به یک نتیجه مشترک ختم می شود: انگشت چهارم دست چپ پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش چرا که می خواهم دو تا از موثق ترین آن ها را با تو در میان بگذارم.

جالب است بدانی یکی از دلایل دایره بودن حلقه های مرسوم این بوده که این شکل آغاز و پایانی ندارد و نمادی از بی نهایت در میان شکل های مختلف هندسی به شمار می رود. در واقع هزاران سال پیش یونانیان معتقد بودند رگی که در انگشت چهارم وجود دارد به قلب متصل بوده و آن را رگ عشق نام گذاری کردند.

اما چینی ها دیدگاه دیگری دارند؛ فلسفه چینی ها برای این انتخاب را به این صورت می توانی درک کنی که ابتدا کف دست ها را رو به روی هم قرار داده، بند دوم انگشت وسط را به هم چسبانده سپس نوک چهار انگشت دیگر را نیز به هم متصل کن.
اول از همه انگشت شست را جدا کن. این انگشت نماد والدین بوده و جدا شدن آن نشان دهنده این است که آن ها تا ابد همراه ما نیستند. پس از اتصال دوباره انگشت شست، انگشت اشاره را جدا کن. این انگشت نمایانگر خواهر ها و برادر های تو است و از آن جایی که آن ها نیز روزی خودشان خانواده تشکیل می دهند، به نوعی ما را ترک می کنند. پس از اتصال مجدد آن، انگشت کوچک را که نشان دهنده فرزندان است، جدا کن. فرزندان تو نیز روزی بزرگ می شوند و با توجه به اهداف خود مستقل خواهند شد.

جالب است بدانی پژوهش ها و تحقیقات نشان می دهند که قرار دادن انگشتر یا حلقه در هر کدام از انگشت ها در بالا بردن برخی صفات شخصیتی مؤثر خواهد بود و اگر انگشتر خود را در انگشت چهارم هر کدام از دست ها قرار دهی، وفا داری و تعهد تو تقویت می شود.

نظرت در مورد فلسفه هایی که در این مقاله به عنوان دلیل انتخاب انگشت چهارم از دست چپ برای قرار دادن حلقه ازدواج، مطرح شده است، چیست؟ از کدام ها پیش تر نیز اطلاع داشتی و کدام یک برایت تازگی داشت و اولین بار بود در مورد آن می شنیدی؟ دلیل دیگری برای این موضوع سراغ داری که در این مقاله به آن اشاره نشده است ولی تو از صحت آن اطمینان داری؟ نظرات را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

مقدمه مقاله از: سحر پناهی

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مهم ترین نکات انتخاب عطر برای عروس

چند مورد از عجیب ترین سنت های عروسی در دنیا

لباس های عروس پایدار و دوستدار محیط زیست