زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیام صابری را شاید بسیاری از کسانی که مخاطب  تلویزیون باشند با سریال «ریحانه» بشناسند و سینما گرها هم به عنوان طراح گریم و همسر زیبا بروفه بازیگر سینما و تلویزیون می‌ شناسند. او متولد ۱۳۵۲ در تهران بود. بازیگر، کارگردان و چهره پرداز سینما و تلویزیون اهل ایران بود وی کار چهره پردازی را با دستیاری در مجموعه تلویزیونی امام علی (ع) با همکاری داوود میرباقری آغاز کرد. صابری در آخرین روز های عمر مشغول ساخت سریالی  با عنوان کوله پشتی بود که متأسفانه اجل مهلتش نداد.

 پیام صابری در سریال ریحانه به کارگردانی سیروس مقدم ایفای نقش نمود و کار چهره پردازی را با دستیاری در امام علی با همکاری داوود میرباقری آغاز کرد. بازی در کار تلویزیونی علی شوقیان در سال ۱۳۷۳ با عنوان خانه شلوغ بازیگری را به صورت جدی آغاز کرد و بعد از آن در فیلم شب روباه به کارگردانی همایون اسعدیان ظاهر شد. آخرین کار او کارگردانی سریال «کوله پشتی» برای شبکه زاگرس بود.

پیام صابری در سال ۱۳۸۰ با زیبا بروفه بازیگر معروف ایرانی ازدواج کرد. این زوج هنرمند، به تازگی صاحب فرزند پسر شده بودند. پیام صابری قبلاً هیچ سابقه بیماری قلبی نداشته و به طور ناگهانی در خانه دچار نفس تنگی می‌شود و به اصرار زیبا بروفه به بیمارستان می‌رود، اما در بیمارستان فوت می‌کند. این دو هنرمند در سال ۱۳۸۰ ازدواج کردند. این زوج هنرمند، به تازگی صاحب فرزند پسر شده بودند.

این خبر را خانواده مرحوم صابری و افسر اسدی بازیگر سینما و تلویزیون تأیید کردند و گفتند که این هنرمند بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفته است.

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد پیام صابری، همسر زیبا بروفه، روز سه‌شنبه (بیست آذرماه) برگزار می‌شود.

منودلیار این مصیبت را به خانواده وی، مردم ایران و اهالی سینما تسلیت می گوید.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

روز جهانی حقوق بشر

خوراک مرغ تند با ریحان، تجربه طبخ مرغ به سبک تایلندی

افسردگی در بارداری