زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آیا از دست آرنج و زانوی تیره ات اعصاب نداری؟

همانا این مطلب برای توست.

یقین دارم بارها شده که به علت همین تیرگی ها نتوانستی لباس مورد علاقه ات را بر تن کنی و لذت ببری . شاید دیگر لباس آستین کوتاه یکی از آرزو هایت شده است. من اینجا همانند سوپرمن برایت عمل می کنم و به کمک خودت از شر این تیرگی ها خلاصت می کنم. در واقع علت این اتفاق جمع شدن سلول های مرده پوست بر روی هم اصطکاک ایجاد می کند و همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا عدم تعادل هورمونی در بدن می تواند باعث تیرگی آرنج و سر زانو بشود.

سیب زمینی

تقریبا برای سفید و روشن تر شدن هر قسمت از بدنت می توانی از سیب زمینی استفاده کنی. سیب زمینی به طور طبیعی به سفید شدن و روشن شدن پوست کمک می کند. استفاده مداوم و روزانه از سیب زمینی پوستت نرم می کند. حالا چگونه از جادوی سیب زمینی استفاده کنیم؟ یک سیب زمینی بزرگ را انتخاب کن . بعد از شستن، آن را با چاقو به صورت حلقه حلقه برس بده و به مدت ۱۵ دقیقه قطعات سیب زمینی را بر روی پوست آرنج و یا زانو ات قرار بده و سپس آب کشی کن. حتماً یادت باشد بعد از آب کشی از مرطوب کننده استفاده کنی.

اسکراب شکر و روغن زیتون

ترکیب شکر و روغن زیتون به قولی یک اسکراب طبیعی برای درمان سیاهی آرنج و زانو محسوب می شود؛ زیرا با آبرسانی و حذف سلول های مرده از پوست به رفع تیرگی آرنج و زانو کمک می کند.

طرز تهیه این اسکراب

به مقدار برابر، شکر و روغن زیتون را با هم مخلوط کن. یادت باشد به مدت ۵ دقیقه در حرکات دایره ای شکل بر روی تیرگی های زانو یا آرنجت بمال و ماساژ بده؛ سپس با آب گرم اب کشی کن. برای اینکه نتیجه گیری بهتر حتماً هفته ای یک مرتبه از این اسکراب استفاده کن.

برگ نعنا

برگ نعنا؟ بله! شاید باور نکنی اما برگ نعنا خواص ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی دارد و برای پوست بسیار مفید است. برگ نعنا اثرات زخم را محو می کند و لکه های سیاه را ترمیم می کند. همین طور به روشن تر شدن پوست کمک فراوانی می کند. اگر مقداری آب لیمو به برگ نعنا اضافه کنی یک ماده ای به وجود می آید که برای رفع سیاهی زانو و آرنج معجزه می کند.

طرز تهیه

اولین کاری که باید بکنی این است که مقداری برگ نعنا را در آب بجوشانی و سپس مقداری آب لیمو به آن اضافه کنی. بعد از اینکه این مخلوط حسابی خنک شد، یک تیکه پنبه را به آن آغشته کن و به آن قسمتی از پوست که تیره است بمال. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه پوستت را با آب گرم آب کشی کن. اگر به صورت روزانه از این روش درمانی را استفاده کنی، به زودی شاهد روشن وسفید تر شدن آن ناحیه می شوی.

کپسول ویتامین E

ویتامین E به استحکام دیواره‌ های مویرگ ‌های پوستی کمک می کند و همچنین قابلیت ارتجاعی پوست را ارتقا می دهد. به عنوان یک ماده‌ مغذی، طبیعی و ضدِ پیری نیز در بدن عمل می‌ کند. پژوهش ‌ها نشان داده ‌اند که ویتامین E به جوان و سالم ماندن پوست کمک می کند.

طرز تهیه

یک کپسل قرص ویتامین E

یک قاشق غذاخوری شکر

چند عدد کپسول ویتامین E را باز کن تا روغن آن خارج شود. توجه داشته باش که به اندازه دو قاشق غذا خوری از این روغن را در ظرف مورد نظر داشته باشی؛ سپس آن را با شکر به خوبی مخلوط کن و به صورت دورانی بر روی قسمت های تیره بزن و در نهایت با آب بشور.