زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امروز یکی از خوشمزه ترین روز های دنیا یعنی روز جهانی نوتلا است. به مناسبت همین روز و به پاس قدردانی از چاق کننده بودن و خوشمزه بودن نوتلا جان عزیز که امروزه جای خود را در دل هر نوع خوراکی و نوشیدنی پیدا کرده، گفتیم یک متن دورهمی برایش بنویسیم.

نوتلا به ما می گوید خوشبختی می تواند از جنس یک شکلات گرم با طعم فندق باشد که همه جهان را عاشق خود کند. عشقی شکلاتی و فراگیر به نام نوتلا. نوتلا را می توانی هر جایی و همراه هر خوراکی یا نوشیدنی نوش جان کنی و از آن لذت ببری. از نان تست صبحانه و انواع کرپ و وافل گرفته تا پیتزای نوتلا  یک عالمه شیک و نوشیدنی ترکیب شده با نوتلا. یک مدت هم خانه های نوتلا در تهران و شهر های دیگر بسیار فراگیر شده بود و هر دو قدم یک بار یک دکه نوتلایی که انواع خوراکی ها با نوتلا داشت را می دیدم البته که خدا می داند واقعا نوتلا بود یا برادر ایرانی تبارش فرمند جان. حالا ما کاری به این چیز ها نداریم خواهر بحث ما چیز دیگریست. من نمی دانم تو جزو کدام دسته از افراد هستی ولی مورد داشتیم طرف که نصف شب یواشکی رفته سراغ شیشه نوتلا و آن را به جای قاشق با انگشت به صورت فوق سری و دزدکی نوش جان نموده یعنی می خواهم بگویم عشق به این بشر اینقدر عمیق است. مورد بعدی که داشتیم شخص شخیصی بودند که حتی چیپس را هم با نوتلا می خوردند (فکر کن شور و شیرین با هم آخه!). البته خیلی هم عجیب نیست چون عاشق بالاخره راهی برای رسیدن به عشقش پیدا می کند. روز جهانی نوتلا هم برای همین است دیگر، برای اینکه با هم ایده های لذت بردن از این دوست داشتنی چاق کننده را به اشتراک بگذاریم تا در نهایت تبدیل شویم به کمپینی به اسم دایره های نوتلایی.

تاریخچه روز جهانی نوتلا

اولین بار در سال ۲۰۰۷ یک روز به اسم نوتلا را جشن گرفتند. البته این ایده متعلق به یک بلاگر آمریکایی به اسم Sara Rosso بود که آن زمان در ایتالیا زندگی می کرد. اما سوال اینجاست که چه چیزی باعث شد او به این فکر بیافتد که روز نوتلا را جشن بگیرد؟ بهتر است بگوییم عشق او به این خوراکی این شادی را در پی داشت. طرفداران نوتلا همگی با آغوش باز از این ایده حمایت و استقبال کردند و در سراسر جهان در شبکه های اجتماعی با انتشار دادن محتواهای شکلاتی این روز را جشن گرفتند.

در سال ۲۰۱۵ سارا خانم عزیز دیداری با شرکت تولید کننده نوتلا و شکلات Ferrero داشت که در پی این دیدار باعث شد این روز را یک روز جهانی و رسمی اعلام کنند و تاریخ آن به پنجم ماه فوریه انتقال پیدا کرد. از آن به بعد هم شرکت تولید کننده نوتلا در راستای حمایت از این روز کلی ایده های خلاقانه اجرا کرد و یک وبسایت رسمی برای جناب نوتلا (nutelladay.com) به راه انداخت تا همه در این روز ایده های خلاقانه شان را با هم به اشتراک بگذارند.

برای جشن گرفتن این روز پیشنهاد می شود که سری به موتور های جستجوی اینترنتی ات بزنی و از دستور های (رسپی ها) همیشگی که با نوتلا درست می کنی کمی فاصله گرفته، ایده های جدید بگیری و انواع طرز تهیه ها با نوتلا را پیدا کنی؛ بعد هم آن ها را به لیست علاقه مندی هایت اضافه کنی. ضمن اینکه می توانی از ایده های متفاوت خودت عکس های جذاب بگیری و در شبکه های اجتماعی آن را به اسم خودت منتشر کنی. خلاصه که هدف این است که یک دل سیر از این روز شکلاتی لذت ببری و خیلی نامحسوس رژیم را بعد از مدت ها بشکنی و از روز جهانی نوتلا لذت ببری.

من هم به مناسبت این روز خوشمزه طرز تهیه یک کرپ خوشمزه تر با نوتلا را برایت گذاشتم حتما آن را امتحان کن چون مطمئنم که خوشت می آید.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مافین نوتلا

صبحانه پیتزا بخور

نوتلا گرانول