زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هیچ چیز مثل خوردن یک خوراک تند و خوشمزه در شب های خنک، لذت بخش نیست! برای تهیه این خوراک می توانی از انواع گوشت ها مثل گوشت گوسفند، گاو، مرغ یا بوقلمون استفاده کنی. اما پیشنهاد ما به تو، بوقلمون است که در رژیم غذایی مان کمتر از آن استفاده می کنیم و ترکیب آن با سایر محتویات این غذا بسیار دلچسب خواهد بود. برای آشنایی با دستور پخت خوراک بوقلمون و سیب زمینی تند، با من همراه باش!

مواد لازم برای تهیه خوراک بوقلمون و سیب زمینی تند برای ۴ نفر:

یک قاشق غذاخوری روغن گیاهی– یک پیاز خرد شده- ۸۰۰ گرم بوقلمون- ۲ قاشق غذاخوری پودر چیلی– ۲ قاشق غذاخوری ادویه تاکو– ۳ عدد سیب زمینی خرد شده- ۳ حبه سیر– ۲ پیمانه آب– ۲ یا ۳ پیمانه عصاره گوشت یا مرغ- یک کنسرو لوبیای سیاه– ۱/۴ قاشق چای خوری فلفل قرمز در صورت نیاز

طرز تهیه این غذا:

روغن را در ماهیتابه، روی دمای متوسط اجاق گرم کن. سپس پیاز، بوقلمون، یک قاشق غذاخوری پودر چیلی و یک قاشق غذاخوری ادویه تاکو را در ماهیتابه بریز. تا اندازه ای که روی بوقلمون را فرا بگیرد، در ظرف آب بریز. وقتی بوقلمون نرم و پخته شد، آن را از ظرف بیرون بیاور.

در یک قابلمه دیگر سیب زمینی ها و سایر ادویه های باقی مانده را مخلوط کن و اجازه بده سیب زمینی ها کمی برشته و طلایی شوند. سپس سیر، آب و عصاره گوشت یا مرغ را به این مواد اضافه کن. وقتی آب به جوش آمد، اجازه بده برای مدت ۱۰ دقیقه همه مواد با هم بجوشند تا زمانی که سیب زمینی ها نرم شوند. از یک مخلوط کن یا گوشت کوب برای له و پوره کردن مواد استفاده کن و سیب زمینی ها را به حدی که دوست داری نرم و پوره کن. در نهایت بوقلمون پخته و کمی برشته شده، لوبیای سیاه و فلفل را به مواد اضافه کن و همه را به خوبی با هم ترکیب کن. خوراک آماده است!

می توانی میزان تندی این غذا را بنا به ذائقه خودت و خانواده ات تنظیم کنی، اما به طور سنتی این غذا تند و کمی هم آتشین است!

نوش جان!

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پارافه شکلات

خوراک گوشت و کلم پاییزی

۱۱ صبحانه خوشمزه بدون نیاز به پخت