زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کم کردن وزن وابسته به فاکتور های زیادی است که از میان آن ها می توان به تغییرات هورمونی، شیوه و سبک زندگی و البته خوراکی هایی که روزانه مصرف می کنی، اشاره کرد.
برخی خوراکی ها هستند که عامل چاقی به حساب می آید در حالی که برخی خوشمزه های دیگر هستند که متخصصان تغذیه باور دارند که موجب کاهش سایز کمر تو خواهند شد.

دوست داری بدانی این خوراکی های جادویی کمر باریک کن کدام ها هستند پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

ماهی های چرب

یکی از سالم ترین خوراکی هایی که می توانی هم برای کاهش وزن و هم برای سلامت بدنت میل کنی، ماهی های چرب مانند سالمون و قزل آلا هستند که سرشار از اسید های چرب مانند امگا ۳ که موجب چربی سوزی در بدن می شود، پروتئین ها، مواد معدنی و ویتامین های مفید است.
یک بار در هفته مصرف ماهی های چرب را جایگزین صرف گوشت قرمز کن.

خانواده بری

وقتی صحبت از آنتی اکسیدان ها به میان می آید، هیچ خوشمزه جاتی نمی تواند جای خانواده پر جمعیت بری ها را بگیرد: بلوبری، توت فرنگی و شاه توت مقادیر قابل توجهی فیبر را در خود جای داده اند که در روند کم کردن وزن بسیار اثر گذار است. در ضمن آنتی اکسیدان های موجود در آن ها رادیکال های آزاد را از سلول های مختلف دفع کرده و سلول های آسیب دیده را ترمیم و بازسازی می کند.

برنج قهوه ای

شاید شنیده باشی که برنج سفید قند خون تو را بالا می برد و کربوهیدرات گیاهی خوبی به شمار نمی رود ولی نگذار این حقایق تو را از مصرف سایر انواع برنج ها مانند برنج قهوه ای دور کند.
برنج قهوه ای سرشار از فیبر، پروتئین و ویتامین های گروه B است. این نوع برنج تو را تا مدت ها سیر نگه می دارد و مانند برنج سفید موجب افرایش قند موجود در خون نمی شود.

مرغ بدون استخوان

یک تکه مرغ بدون استخوان را برای شام گریل و کبابی کن و از نوش جان کردن یک وعده سالم، خوشمزه، سرشار از پروتئین و البته کم کالری لذت ببر. سبزیجات و کربوهیدرات های پیچیده مفید مانند برنج قهوه ای را به آن اضافه کن تا یک وعده فوق سالم را تجربه کنی که از قضا خیلی هیجان انگیز و خوشمزه هم هست.

سبزی ها و سبزیجات برگ دار

سبزی ها و سبزیجات برگ دار مانند کلم بروکلی، کال و اسفناج خواص شگفت انگیزی را در خود جای داده اند که از قضا هیچ کالری یا حتی کربوهیدرات گیاهی هم ندارند. این خوشمزه های سبز رنگ سرشار از ویتامین های گوناگون و مفید و فیبر  رژیمی هستند که می تواند حجم عظیمی از خوراکی هایی که روزانه مصرف می کنی را پوشش دهد و تو را برای مدت ها سیر نگه داشته و ویتامین ها و فیبر مورد نیاز بدن را تأمین کند در حالی که کالری اضافه ای را به آن نمی رساند.

نظرت در مورد خوراکی های معرفی شده در این مقاله برای کاهش سایز کمر چیست؟ کدام یک از آن ها را روزانه مصرف می کنی و کدام یک را دوست داری امتحان کنی؟ نظرات و تجربیاتت را با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

باور غلطی که در مورد این ۴ خوراکی داری

۴ روش برای بالا بردن متابولیسم و و سوخت و ساز در بدن

چه کار کنیم تا در ماه رمضان تشنه نشویم