زمان مطالعه : ۳ دقیقه

قرن ها است که زنجبیل، به دلیل خواص معجزه آسای خود، همواره مورد استفاده قرار می گیرد. زنجبیل یک گیاه خوراکی، دارویی، ادویه ای است که طعم تند و قوی دارد و همان طور که در بیشتر فرهنگ هایی مثل هند که غذا های پر ادویه دارند زادگاه رویشش هم در همان آسیای شرقی است. زنجبیلی که ما استفاده می کنیم یک نوع ریشه است که خوراکی بوده و با طبع بسیاری از ما ایرانی ها هم جور در می آید. زنجبیل و به طور کلی هر ادویه تندی که موجب افزایش سوخت و ساز بدن بشود باعث بالا رفتن متابولیسم و چربی سوزی شده که کاهش وزن را در پی دارند. این گیاه طبع گرم و خاصیت ضد التهابی دارد. یکی از پر کاربرد ترین مصارف این ریشه با عطر و طعم قوی در درست کردن شیرینی و کوکی های زنجبیلی است؛ همان بیسکوییت های جذابی که همه مادر کارتون شرک احتمالا با آن خاطره داریم. دیگر مصارف زنجبیل علاوه بر آشپزی در درست کرد انواع چای و دمنوش آن است که به شدت برای کاهش وزن، پاکسازی بدن، افزایش میل جنسی، درمان مشکلات گوارشی و درمان سرماخوردگی موثر است. در واقع همه ما این گیاه را بیشتر به همان خاصیت چربی سوزش می شناسیم چون معمولا بیشتر خواصش منجربه همین کاهش وزن می شود. پاکسازی کبد و بدن، تنظیم فعالیت گوارشی و روده ها، دفع سموم و… همه و همه در کاهش وزن با دمنوش و دتاکس های این گیاه ادویه ای تاثیر گذارند. یکی از بهترین دتاکس ها، دتاکس لیمو و زنجبیل است که باید از شب قبل در یک لیتر آب درست کنی، آن را داخل یخچال بگذاری و صبح روز بعد به صورت ناشتا نوش جان کنی اما اگر طرفدار چای و دمنوش های متنوع هستی پیشنهاد می کنم حتما در ادامه متن همراه من باش تا خاصیت های معجزه گر دمنوش زنجبیل آشنا شویم.

چای زنجبیل در ارتقای سلامت، نقش موثری ایفا کرده و خواص بی شماری دارد که برخی از آن ‌ها را بررسی می‌ کنیم:

درمان اختلالات گوارشی

یکی از اصلی ترین خواص زنجبیل، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و کمک به هضم غذا است.

کاهش وزن

زنجبیل سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث کاهش اشتها می‌شود؛ به همین علت اضافه کردن زنجبیل به رژیم غذایی، تاثیر بسزایی در کاهش وزن خواهد داشت.

کاهش درد و التهاب

به دلیل خاصیت ضد التهابی زنجبیل، در درمان درد های عضلانی و مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد.

تقویت سیستم ایمنی

زنجبیل، سرشار از آنتی اکسیدان است و در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش موثری ایفا می کند. معمولا برای افراد سرماخورده نوشیدن دم کرده زنجبیل همراه با عسل و لیمو ترش پیشنهاد می شود که آب روی آتش است.

سرما خوردگی

چای زنجبیل برای بهبود سرفه، آبریزش بینی و تقویت سیستم ایمنی، در دوران سرماخوردگی به شدت توصیه می شود.

کاهش استرس

مصرف روزانه یک لیوان چای زنجبیل، در کاهش استرس نقش موثری ایفا می کند.

جلوگیری از سرطان

تحقیقات نشان داده است مصرف زنجبیل، رشد سلول های سرطانی را کاهش داده و به پیشگیری از سرطان کمک می کند.

درست کردن انواع دمنوش با زنجبیل بستگی به کاربرد و طبع بدنت می تواند متفاوت باشد اما یکی از بهترین های این ترکیب شامل چند برش کوچک زنجیبل تازه، چند عدد میخک، یک یا دو حلقه لیموترش، آنیسون ستاره ای، نوک قاشق آویشن و کمی آب جوش می شود که باید بگذاری داخل یک قوری کوچک یا لیوان مخصوص دمنوش تا دم بکشند و هنگام خوردن یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنی. این ترکیب دارویی را خصوصا در فصل پاییز که نزدیک است نوش جان کن و تاثیرات هیجان انگیزش را ببین.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چرا باید روزت را با زنجبیل شروع کنی؟

غذاهایی که با خوردن آن ها چاق نمی شوی

سالم ترین مواد غذایی جهان