زمان مطالعه : ۳ دقیقه

برند D&G در هفته مد میلان (بهار/تابستان ۲۰۱۹) که حدودا یک هفته پیش به پایان رسید (۲۴ سپتامبر ۲۰۱۸) با هدفی متفاوت روی صحنه رفت. دی اند جی با راه انداختن هشتگی تحت عنوان “خانواده دی اند جی” قصد داشت این پیام را به مردم دنیا برساند که همه ما مثل یک خانواده هستیم و هیچ تفاوتی بین مان وجود ندارد. حتی میان مدل ها و افراد عادی نیز برتری وجود ندارد. این شرکت به گفته خود، در راستای همین هدف اقدام به انتخاب مدل هایی با اندام پر تر از حالت همیشگی کرد. هدف دی اند جی از این کار نشان دادن حالت طبیعی افراد و در نظر گرفتن همه افراد جامعه بود که همه ببینند لباس ها فقط بر تن مانکن های لاغر زیبا نیستند.

با اینکه به نظر من به غیر از یک یا دو مدل بقیه آن قدر هم سایز متفاوت از حالت معمول نداشتند اما همین که در این کت واک شاهد آدم های متفاوت با سایز، نژاد و اندام های مختلف بودیم خود کار درستی بود؛ چون این اجرا تداعی کننده جامعه ای از افراد با سایزهای طبیعی بود و خود برند دولچه گابانا می گوید که قصد او از برگزاری این اجرا این است که به همه بگوییم ما یک خانواده ایم. البته D&G مدتی ست که درونمایه خانواده را هر بار به نحوی در کاراهایش نشان می دهد. این بار هم با روی صحنه آوردن مدل هایی با سنین و جنسیت های مختلف که نماد یک خانواده بودند، هدفش را کامل کرد.

جدا از هدف این اجرا اگر بخواهیم به لباس هایی که بر تن این مانکن ها روی صحنه رفتند نگاه کنیم، مثل همیشه درونمایه گل را در این مجموعه از برند دولچه گابانا می بینیم که بسیار هم مناسب فصل بهار و تابستان است. دکور صحنه این اجرا نیز برگرفته از باغ گل بود و مهمان را غرق شگفتی های خود کرده بود.

استفاده از تاج گل، پارچه های ساتن و حریر گلدار، آستین و دامن های های چین دار و ترکیب ست کت و شلوار در این مجموعه دیده می شد که بسیار در فصل آینده دنیای فشن پر طرفدار خواهند شد.