زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خب چند وقتی است که هفته مد لندن برای پاییز و زمستان ۲۰۱۹/۲۰ شروع شده و اولین روز آن همین جمعه ای که گذشت (۲۶ بهمن) بود. در این روز معمولا طراحان جوان و استعداد هایشان به دنیای مد معرفی می شوند و البته فرصت مناسبی هم برای شروع اعتراض های مختلف و دیده شدن این اعتراض ها است. هفته مد لندن امسال که هم اکنون در حال برگزاری است، کم حواشی نداشته و امروز می خواهیم با هم حواشی هفته مد لندن که تا به امروز اتفاق افتاده است را بررسی کنیم. پس در ادامه مطلب با من همراه باش.

مهم ترین خبر هفته مد لندن امسال این است که شورای مد بریتانیا اعلام کرده که بعد از گذشت ۳۴ سال امسال اولین سالی است که قرار شده در هفته مد لندن از هیچ گونه پوست حیوانی استفاده نشود. البته خبر های اخیر و تحریم هایی که توسط برند های مختلف از جمله شنل و ویکتوریا بکهام برای استفاده از پوست طبیعی حیوانات شده، اهمیت و جدید بودن این تصمیم در دنیای مد را نشان می دهد که کم کم با توجه به واکنش های طرفداران و رقابت در دنیای مد مطمئنم خود این کار هم تبدیل به یک ترند می شود؛ ترند استفاده نکردن از پوست حیوانات. البته تا باشد از این ترند های مفید و انسانی واقعا. خوشبختانه کم کم شاهد احترام گذاشتن دنیای مد به همه بخش های طبیعت هستیم مثلا در هفته مد لندن ۲۰۱۹ آقایان هم برند Craig Green استفاده و بازیافت پلاستیک های رنگی را شاهد بودیم؛ که خب همه این ها همه خبر های خوبی هستند.

اتفاق بعدی برگزاری کمپین اعتراضی “JUSt THIS FOR GRENFELL” بود که در قالب یک کت واک اعتراضی با حضور ۱۸۰ مدل به روی صحنه رفت. همه مدل های این کت واک تی شرت های سفید رنگی بر تن داشتند که روی آن نوشته بود: «۷۲ نفر جان خود را از دست داند و هنوز کسی بخاطر این قضیه دستگیر نشده.»

خبر بعدی این است که امسال تمام لباس هایی که در هفته مد لندن می بینیم قرار است بعد از رویداد برکسیت (خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا) وارد بازار شده و قابل فروش بشوند و این امر نگرانی طراحان را حسابی برانگیخته است چون آن ها می خواهند بدانند بعد از جدایی انگلیس از اروپا قرار است چه بر سر تجارت آن ها  بیاید.

آخرین خبر جنجالی امروز در ارتباط با حواشی هفته مد لندن، اعتراض بلاگر ها و مدل های پلاس سایز (سایز بزرگ) در بیرون از محل برگزای این هفته مد بود. آن ها با تجمع در خارج از محل برگزاری با گرفتن تابلو های اعتراضی، ناراحتی خودشان را به صنعت مد نشان دادند و از دست اندرکاران این صنعت پرسیدند با وجود اینکه ۸۹ درصد از خانم ها معتقدند که در کت واک ها مدل های سایز خودشان را نمی بینند، پس چرا هنوز در دنیای مد جایی برای مدل های سایز بزرگ وجود ندارد؟ سرگروه این جامعه اعتراضی Hayley Hasselhoff، مدل سایز بزرگ معروف بود. این گروه ها با جملات اعتراضی مانند “مد باید به ما قدرت بدهد” یا “زیبایی ها را نمی توان اندازه گرفت” و… اعتراض خود را نشان دادند و خود hayley  هم گفته: «ما می خواهیم حس اعتماد به نفس را در خانم ها زیاد کنیم و تنها راهش این است که مدل هایی با سایز های مختلف را بیشتر در این کت واک ها نشان بدهیم.»

در مطالب بعدی با بررسی فشن شو های هفته مد لندن پاییز و زمستان ۲۰۱۹/۲۰ همراه من باش.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

AMINA MUADDI پاشنه های هرمی را تبدیل به یک ترند کرد

محبوب ترین کیف های هفته مد نیویورک در پاییز و زمستان ۲۰۱۹/۲۰۲۰

مروری بر آرایش هفته مد نیویورک: آرایش بدون ریمل ترند آرایشی ۲۰۱۹