زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جوش های عزیز

کارشان همین است؛ کنگر بخورند، لنگر بیندازند. انگار نه انگار پدر مادری داشته و مورد تربیت قرار گرفته اند. جوش های نازنینی که همیشه خدا آماده به خدمت هستند. نازنینانی که وقتی می فهمند به میهمانی یا عروسی دعوت هستی، بسیار از  دعوت کردن خودشان به آن مجلس آن هم بدون دعوت، خرسند می شوند. چه بسیار وقت هایی بوده که تا شب قبل میهمانی هیچ اتفاقی رخ نداده و ناگهان فردا صبح، با بدترین جوش ممکن در غیر قابل باور ترین جای ممکن که آن هم صورتمان بیش نیست، مواجه می شویم. من اهل دروغ نیستم، از بین بردن جوش های صورت کاری است بسیار زمان بر و نیازمند صبر و حوصله فراوان است. اما در این مقاله راهکار های آسان و سریع هم برای از بین بردن این میهمان های سمج خواهم گفت، نگران نباش.

یک نکته بسیار مهمی که بیشتر آدم های روی کره زمین آن را نادیده می گیرند، دست نزدن به جوش می باشد؛ اگر هی با صورت و جوش های خود ور بروی، احتمال اینکه جای آن ها بر روی پوستت بماند بسیار زیاد است و پروسه محو شدنت چه بسا مشکل می شود.
حالا برویم سراغ راهکار های خانگی جذاب.

عسل و دارچین

چرا عسل؟ چرا دارچین؟
عسل در واقع به پوست هایی که ملتهب هستند و به قولی سوخته هستند، مثل آبی روی آتیش عمل می کنند. در واقع این عسل طبیعی است که فواید بسیاری دارد؛ اما اگر بتوانی این عسل طبیعی را پیدا بکنی که چه بهتر. عسل و دارچین خوشبختانه خاصیت آنتی باکتریال دارند و از بروز عفونت های پوستی جلوگیری می کنند.

برای استفاده از این دو بر روی صورتت به ۳ قاشق غذا خوری عسل (اگر طبیعی باشد چه بهتر) و ۱ قاشق غذا خوری دارچین نیاز داری. مرحله بعدی، باید این دو را هم بزنی و برای ۳۰ ثانیه در ماکرویوو قرار دهی؛ بعد از گذشت ۱۰ دقیقه، ترکیب را از روی صورت خود با ب مورد شست و شو قرار بده. شکل این ترکیب بعد از قرار دادن در ماکرویوو باید مثل شکلات آب شده باشد. یک اتفاق بامزه ای خواهد افتاد این است که قطعاً از این ترکیب خوشمزه خواهی خورد و از الان می گویم نوش جانت.

آلوئه ورا و لیمو ترش

آلوئه ورا دلبر ترین گیاه دنیا است؛ مگر می شود یک برگ ژله ای اینقدر خاصیت داشته باشد! در واقع آلوئه ورا و لیمو ترش در این ترکیب، باکتری های صورتت را می کشند و پوستت را بسیار شفاف و روشن می کنند. بعضی از محققان دریافته اند که اسید های میوه ای که بسیار مفید هستند ؛ در این کیس، اسید های موجود در لیمو ترش حتی باعث درمان جوش و آکنه های صورت می شود.

برای درست کردن این معجزه به یک چهارم قاشق چایی خوری به آب لیمو ترش و دو الی سه قاشق غذا خوری به ژل مایع شده برگ آلوئه ورا نیاز داری. بعد از مخلوط این ترکیب، اجازه بده ۵ الی ۱۰ دقیقه بر روی پوستت بماند و در نهایت با آب ولرم بشور.

روغن نارگیل، آلوئه ورا و شکر

شاید درست حدس زده باشی؛ در این قسمت می خواهم یک اسکراب برای جوش های صورتت به تو معرفی کنم. این اسکراب سلول های مرده پوستت را از جای می کَنند و از روی صورتت پاک می کنند؛ همچنین منافذ بسته شده روی صورتت را باز می کنند. روغن نارگیل خاصیت آنتی باکتریال دارد و با داشتن مقدار اسید یک درمان برای پوست های مستعد آکنه و جوش محسوب می شوند. برای درست کردن این ترکیب به یک دوم فنجان روغن نارگیل، یک دوم فنجان شکر سفید و یک چهارم فنجان آلوئه ورا (با مخلوط کن، ژل داخل برگ آلوئه ورا را مخلوط کن). بعد از ترکیب همه موارد بالا، بعد از گذشت ۵ الی ۱۰ دقیقه صورتت را آبکشی کن.

کلام آخر

با چند روز آرایش نکردن هیچ اتفاقی که نمی اتد هیچ، بلکه پوست صورتت استرحت می کند و نفس می کشد. هر از گاهی به پوستت استراحت بده و آرایش نکن. در واقع نصف این بازی های کثیف به خاطر همین آرایش کردن می باشد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۵ غذاى اصلى براى پوستی سالم‌ و شفاف‌ تر

چین و چروک

بهترین ماسک ‌های طبیعى شفاف‌ کننده و سفت‌ کننده پوست