زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کریستین لوبوتین “Christian Louboutin” یکی از معروف ترین طراحان حوزه مد و فشن است که آوازه اش بیشتر در کفش های پاشنه بلند زنانه پیچیده و همه خانم ها عاشق کفش های این برند و طراح فرانسوی هستند که همه ما حتی کسانی که طرفدرا مد و فشن نیستند هم حداقل یک بار آن کفش های معروف زیره قرمزش را دیده اند. کریستین لوبوتن در سال ۱۹۶۳ به دنیا آمد. طراح فرانسوی از دوران کودکی و نوجوانی همیشه به طراحی کفش ‌های زیبای زنانه فکر می ‌کرد. وی در حالی که تنها ۱۶ سال داشت از مدرسه اخراج شد. در سن ۱۸ سالگی به عنوان شاگرد نزد طراح معروف کفش، چارلز جردن رفت. لوبوتن در اوایل دهه ۹۰ مستقل تر شد و برای خودش کار می ‌کرد؛ او سبک کفش‌ های اسطوره ای خود را در همان دوران به جهان معرفی و فروشگاه خود را در شهر پاریس راه اندازی کرد. کریستین کفش های زنانه و لوکسی را طراحی و اجرا می کند که توانست قدمی نو در ارائه کفش های زنانه لوکس به دنیای مد باشد. در واقع همین استفاده از کفه قرمز رنگ در بخش خارجی کفش ها تبدیل به امضای کریستین لوبوتین شد که یکی از اولین مشتریانش پرنسس کارولین (موناکو) بود. از دیگر مشتری های مشهور و سلبریتی این طراح می توان به مدونا خواننده پاپ اشاره کرد که با پوشیدن این کفش ها توانست توجه های زیادی را به کفش های این برند جلب کند.

دفتر مرکزی این برند همان فروشگاه پاریس بوده و شعبه های دیگری در برخی شهر های مهم و تجاری جهان دارد.

با اینکه تمرکز اصلی این طراح و برندش روی طراحی و تولید کفش زنانه است اما دنیای مد و تجارت به سمت کامل شدن می رود و این برند هم برای کامل کردن محصولاتش وارد زمینه های دیگری از جمله لاک ناخن و محصولات زیبایی شد. او دو گروه از کالا های دیگر را هم به مجموعه طراحی هایش اضافه کرد. اولی کیف های زنانه بود که در سال ۲۰۰۳ آن را وارد کار خود کرد و بعدی کفش های مردانه بود که در ستل ۲۰۱۱ خط تولید آن را راه اندازی کرد. محصولات زیبایی هم در سال ۲۰۱۳ به کار هایش اضافه شد.

همه ما می دانیم که هر برند، آدم و محصول اورجینال و منحصر به فردی تا دلت بخواهد کپی می شود و تا جایی می رسد که بعضا محصولات کپی شده از خود محصولات برند پیشی می گیرند و به سرعت برق و باد در کشور هایی که قوانین کپی رایت وجود ندارد فراگیر می شوند. خب برند لوکس لوبوتین هم از این قاعده مستثنی نبود و چیز جالبی که در کپی برداری های محصولات این برند  وجود داشت، کپی شدن توسط برند های دیگر بود؛ تا جایی که کریستین پای دست اندرکاران برند ایو سن لورن را هم به دادگاه کشاند و فقوع ماوقع.

از جمله معروف ترین کفش های لوبوتین می توان به کفش های سیندرلایی، کفش چم ساده مشکی و نود با کفه قرمز و کفش هایی با پاشنه های بسیار بلند که در قسمت جلویشان هم لژ دارند اشاره کرد که آن ها را در ادامه می بینیم.