زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خب اگر قسمت اول این مقاله را خوانده باشی در جریان هستی که با هم راجع مزیت های آرایش و تاثیرات ان در زیبیی صحبت کردیم و گفتیم که این ترفند ها می توانند برای خانم های میانسال حتی بهتر هم باشند زیرا می توانند با یک سری تکنیک های خاص صورت خود را چند سال جوان تر نشان بدهند. حالا قرار شد با هم طی یک سریال ۳ قسمتی بهترین و جدید ترین ترفند های آرایشی برای خانم های میانسال را با هم یادبگیریم. در قسمت قبل(جدید ترین ترفند های آرایشی برای خانم های میان سال (قسمت اول)) ۵ نکته آرایشی را گفتیم و امروز می خواهیم ۵ ترفند دیگر را یاد بگیریم پس در ادامه مطلب هراه من باش.

اگر بالای ۵۰ سال هستی کرم پودر با تن زرد را انتخاب کن

بسیاری از مقاله ها و توصیه های آرایشی اهمیت زیادی برای استفاده از یک پایه آرایشی مناسب برای پوست قائل می شوند و این بدان معناست که اهمیت زیر ساز ها، کرم پودر ها و پرایمر ها بسیار بیشتر از خود آرایش است زیرا داشتن یک پوست بی عیب و نقص بیشترین تاثیر را در زیبایی و جوان نشان دادن فرد دارد. مثل خیلی موارد دیگر انتخاب رنگ کرم پودر هم با افزایش سن راحت تر می شود زیرا بدون اینکه نیاز باشد ببینی تناژ وست تو صورتی است یا گرم یا خنثی می توانی یک کرم پودر با پایه رنگی زرد برای پوستت استفاده کنی. این یک نکته جهانی و کلی نیست اما معمولا خانم های میان سال با این تناژ های گرم چهره بهتری خواهند داشت.

رژ لب مخصوص خودت را بساز

قطعا ما زمانی که جوان تر هستیم هم حاضر به انتخاب هر رنگی برای رژ لب نیستیم و این ریسک طبیعتا با افزایش سن کاهش هم می یابد. می توانی برای خودت بهترین رنگ را انتخاب کنی و آن را با سایه های مختلف ترکیب کنی تا روشن تر و تیره تر شود. به عنوان مثال قرمز برای تو ایده آل حالا درجه آن را خودت مشخص کن. یکی از بهترین روش ها این است که رژلب خودت را بسازی به این صورت که کمی رنگدانه سایه را با بالم لب ترکیب کنی در این صورت علاوه بر  داشتن رژ لب می توانی لب هایت را تغذیه و آبرسانی هم کنی تا پوست لب ها شاداب تر شوند. اگر هنوز به رنگ دلخواهت نرسیده بود، کمی به آن رنگدانه اضافه کن و اگر پر رنگ بود کمی بالم لب به آن اضافه کن.

مرطوب کننده رنگی و خانگی بساز

اینکه تو سنت بالاتر رفته به این معنی نیست که حالا نیاز داری تا روی صورت یک لایه خامه ای شبیه بقه کیک با کرم پودر روی پوستت ایجاد کنی، اتفاقا پوست های تازه و شاداب که به اندازه کافی مرطوب هستند جوان تر دیده می شوند پس تو به چیزی نیاز نداری جز یک مرطوب کننده و آبرسان مورد علاقه ات. حالا می توانی کمی از کرم پودرت را با آن ترکیب کرده و آن را با رنگ دلخواهت روی پوستت بزنی. فقط فراموش نکن که باید زیر همه این آن ها ضد آفتاب مخصوص پوستت را اعمال کنی. این یک راه عالی برای روز های زمستان همراه با خشکی پوست هم هست.

رژگونه های کرمی

اگر می خواهی از فرمول ها و ترکیب های پودری و خشک که روی چین و چروک ها تاکید می کنند، اجتناب کنی بهتر است از فرمول های کرمی استفغاده کنی حتی برای رژگونه. حتی ماندگاری این محصولات بعضا طولانی تر از محصولات پودری هستند. رنگ های هلویی، صورتی یا حتی کمی رژ لب قرمز همه چیزی است که نیاز داری و در نهایت باید با یک برس مخصوص رژگونه آن را پخش کنی.

ترفند آرایشی با کارت ویزیت

کارت های ویزیت، کارت اعتباری و همه و همه می تواند در ترفند های زیبایی هم به کاربرده شوند. اگر گوشه خارجی چشمت فررفتکی دارد می توانی با کمک این کارت ها و قرار دادنش به زاویه بالا در قسمت گوشه خارجی چشم و کمی کشیدن آن می توانی به راحتی خط چشم برای خودت بکشی و از این خط چشم حرفه ای لذت ببری.