زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تیلور سویفت Tylor Swift – خواننده محبوب و پرطرفدار پاپ آمریکایی متولد ۱۳ دسامبر ۱۹۸۹ است که عمده مشهوری ‌ات او به خاطر آهنگ‌ هایی که است به صورت روایتی از زندگی شخصی ‌اش می ‌سازد.

شروع حرفه ‌ای Tylor Swift با دنیای موسیقی بسیار سریع بود. او در سن ۱۴ سالگی ازPennsylvania  آمریکا به شهر Nashville نقل مکان کرد تا در Music Country مشغول به کار شود. تیلور کوچک ‌ترین و کم سن سال ‌ترین هنرمندی بود تا آن زمان با این شرکت همکاری کرده بود.
استعداد شگفت انگیز او به سرعت در دنیای موسیقی پاپ خود را نمایان کرد. دومین آلبوم شخصی او به نام «Fearless» که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، در سال بعد یعنی ۲۰۰۹ عنوان پرفروش‌ ترین آلبوم سال ایالات متحده آمریکا را به خود اختصاص داد. همچنین این آلبوم در همان سال چهار جایزه Grammy Awards را برد و به دنبال آن تیلور جوان‌ ترین برنده آلبوم سال شناخته شد.

تیلور سویفت ترانه سرایی آهنگ‌های خود را از سال ۲۰۱۰ و با آلبوم «Speak Now» شروع کرد که آلبوم اول ایالات متحده آمریکا شد و تک آهنگ «Mean» دو جایزه Grammy Awards را از آن خود کرد.

پنجمین آلبوم Tylor که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، سه جایزه Grammy Awards را به دست آورد و به تبع آن سویفت اولین خانم هنرمند و در کل پنجمین هنرمندی لقب گرفت که برای دومین بار جایزه بهترین آلبوم سال را دریافت می‌ کند. دستاوردهای آلبوم پنجم او تمامی نداشت: این آلبوم، در استرالیا و کانادا هم به عنوان «اولین آلبوم سال» شناخته شد.

آلبوم ششم او به نام «Reputation» اولین آهنگ در آمریکا و بریتانیا شد و تیلور سویفت اولین هنرمندی لقب گرفت که چهار آلبوم او بیش یک میلیون کپی در هفته اول به فروش رسیدند.

تیلور سویفت را می ‌توان به جرئت یکی از موفق‌ترین و با استعدادترین خوانندگان آمریکایی سبک پاپ، راک و کانتری به حساب آورد که ترانه سرایی آهنگ ‌هایش را خودش انجام می ‌دهد.

بسیاری شهرت فراوان و البته زود هنگام او را به این دلیل می ‌دادند که آهنگ ‌هایش در واقع داستانی از زندگی شخصی ‌اش است. البته به گفته خود او همه آهنگ ‌هایی که می ‌سازد واقعیت ندارند بلکه برخی برداشت او از اتفاقاتی است که در اطرافش می افتند.
این سبک ترانه سرایی سویفت علاوه بر این که باعث می ‌شود که مخاطبان و طرفداران او احساس راحتی بیش‌ تری با او داشته باشند، با واکنش مثبت رسانه‌ های مختلف هم روبرو شد. برای مثال Guardian شهامت تیلور را برای بیان کردن احساسات و خاطرات دوران نوجوانی ‌اش را تحسین می ‌کند. همچنین New York در این باره می‌ نویسد که خواننده‌ ها و ترانه سرایان زیادی در مورد دوران نوجوانی می گویند ولی کم ‌تر کسی نوجوانی خود را بیان می ‌کند.

در کنار حرفه خوانندگی سیلور سویفت کارهای خیریه زیادی هم انجام داده است که از میان آن‌ها می ‌توان به برگزاری تورهای خیریه و کمک‌ های نقدی برای سیل و سونامی، بازسازی مدارس و بیمارستان‌ها و همچنین تحقیقات در مورد سرطان اشاره کرد.

در ضمن Tylor Swift با برندها و شرکت‌های مختلفی برای معرفی محصولاتشان نظیر نوشابه‌های رژیمی کوکاکولا، کتانی ‌های Ked، شرکت های هواپیمایی AirAsia و Qantas، دوربین‌ های دیجیتال سونی و دوربین ‌های Instax فوجی همکاری کرده است.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ویکتوریا بکهام را بهتر بشناسیم…

جیمی چو خالق کفش های شگفت انگیز

“AUDREY HEPBURN”(آدری هپبورن)