زمان مطالعه : ۶ دقیقه

امروز تولد توست؟! تولدت مبارک! از صمیم قلبم برای تو بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم در سال جدید زندگی ات به تمام خواسته های قشنگی که داری دست پیدا کنی و همیشه خندان و شاد باشی! وقتی ما کودک هستیم، روزها را می شماریم تا بدانیم چقدر تا رسیدن روز تولدمان باقی مانده است! اما معنای تولد در بزرگسالی کمی تغییر می کند و این روز برای ما به یک روز خاص تبدیل می شود که دوست داریم در آن شاد باشیم، خوش بگذرانیم و کمی از دنیای عادی و روزمره دور شویم. دلمان می خواهد با دوستانمان به مهمانی برویم، با خانواده و عزیزانمان دور هم شام بخوریم و بخندیم یا از هیاهوی جهان دور شویم و چند ساعتی با خودمان خلوت کنیم. هرچه که هست، بهتر است برای روز تولدت آن طور که دوست داری برنامه ریزی کنی و تا می توانی شاد باشی و خوش بگذرانی؛ حتی اگر تصمیم داری تمام مدت روز تولدت را در رختخواب گرم و نرمت بمانی و کله ات را هم زیر لحاف کنی و بخوابی! امروز که این مقاله را برای تو می نویسم، تولد خودم هم هست! من سر کارم، اما شاید تو دوست داشته باشی برای باقیمانده روز تولدت برنامه ریزی بهتری داشته باشی! من در این مقاله چند راهکار ساده اما شاد برای تفریح و خوش گذرانی در روز تولد به تو معرفی می کنم! مطمئنم که تو هم برنامه های فوق العاده ای برای هرچه شادتر بودن در این روز داری که خوشحال می شوم آنها را به من هم معرفی کنی! امیدوارم با خواندن این مقاله بتوانی هرچه بیشتر در این روز شاد کیف کنی!

– اگر دوست داری در روز تولد بیرون بروی:

۱. برای رفتن به مرکز اسپا برنامه ریزی کن: دوست داری کمی ریلکس کنی و ذهن و جسمت را آرام کنی؟ به تو پیشنهاد می کنم در یکی از این مراکز اسپا که این روزها خیلی هم معروف شده اند برای خودت وقت بگیری و در روز تولدت خودت را به یک ماساژ جانانه دعوت کنی. 

۲. برای خودت هدیه بخر: چند وقت است دوست داری چیزی را بخری اما دلت نمی آید برای آن هزینه کنی یا همیشه تهیه آن را به یک وقت دیگر موکول می کنی؟ امروز همان روز موعود است که باید به خودت برسی و آنچه که دوست داری را به دست آوری! برای خودت در این روز تولد هدیه بخر و به خودت ثابت کن چقدر شخصیت و وجود خودت را دوست داری!

۳. در رستوران محبوبت جا رزرو کن: دوست داری در این روز به خصوص در یک رستوران شیک با غذاهای هیجان انگیز و خوشمزه شام بخوری؟ هر روز که روز تولد تو نیست! امروز دل به دریا بزن و برای خودت در یکی از رستوران های محبوب یا کافه ای دوست داشتنی جا رزرو کن. اگر اهل تنها رستوران رفتن نیستی، یکی از دوستان یا عزیزانت را هم با خودت همراه کن. شاید هم بخواهی با یارت وقت بگذرانی و در روز تولدت یک شام دو نفره رمانتیک داشته باشی!

۴. به گالری، موزه، کنسرت یا سینما برو و برای خودت در مراکز فرهنگی هنری وقت بگذران!

– اگر می خواهی روز تولد را در فضای آزاد تجربه کنی:

۵. به همراه دوستان یا خانواده ات به یک باغ – رستوران برو: برخی از این باغ رستوران ها خارج از شهر و در فضای آزاد هستند و حتی در کنار رودخانه ها قرار دارند. برنامه ریزی کن و به همراه عزیزانت به این باغ رستوران ها برو و در هوای آزاد، هم غذای مورد علاقه ات را میل کن و هم از بودن در کنار دوستانت لذت ببر.

۶. برای یک سفر هیجان انگیز برنامه ریزی کن: اهل تنها سفر کردن هستی؟ اگر هستی می توانی یک سفر خوب و پر هیجان را به مناسبت روز تولد ت به خودت هدیه دهی. اما سفر کردن همه جوره خوب و عالی است. می توانی با دوستانت برنامه سفر بچینی یا با خانواده به دیدن مکان های دیدنی و تفریحی جذاب بروی. اگر دوست داری هیجان بیشتری داشته باشی، می توانی کمپ کردن را تجربه کنی و در یک منطقه خوش آب و هوا چادر بزنی!

۷. یک سفر یک روزه به شهرهای ساحلی ترتیب بده: اهل سفرهای یک روزه هستی؟ برنامه بگذار و صبح زود به سمت یکی از شهرهای ساحلی که به تو نزدیک هستند حرکت کن. می توانی خودت رانندگی کنی یا از وسایل حمل و نقل استفاده کنی. کنار دریا برو و کمی در آرامش دریا خلوت کن. چه چیزی هیجان انگیز تر از رقص موج ها روی شن های نرم و نازک؟! پا به برهنه روی شن ها راه برو و تمام تنش های درونی ات را همان جا تخلیه کن و دوباره به محل زندگی ات بازگرد!

– اگر دوست داری برای روز تولد مهمانی بگیری:

۸. به جای اینکه ساعت ها پای گاز بایستی و آشپزی کنی، یک غذای ساده اما بامزه تهیه کن یا از بیرون بخر؛ مثلاً به همه مهمان ها شام فلافل تند و آتشین بده یا یک شانه تخم مرغ بخر و نیمرو درست کن! اگر می دانستی لذت این شام دورهمی در روز تولد تو چقدر بیشتر است و چه خاطره هیجان انگیزی از این مهمانی در ذهن دوستانت باقی می ماند، این پیشنهاد را رد نمی کردی!

۹. برای مهمانی روز تولدت یک یا چند فیلم بامزه یا مورد علاقه خودت و دوستانت را تهیه کن و همه دور هم فیلم ببینید. بخندید، گریه کنید، خودتان را جای شخصیت های فیلم بگذارید و سعی کنید با حدس زدن ادامه داستان، یک بازی جالب هم درست کنید!

۱۰. یک مسابقه آوازخوانی برگزار کن: فکر می کنی استعداد خوانندگی داری؟ در روز تولدت یک مسابقه آوازخوانی برگزار کن و با دوستانت با هم رقابت کنید و آهنگ های خاطره انگیزی که دارید را بخوانید! برنده باید به همه شام بدهد!

– اگر دوست داری روز تولدت در خانه بمانی:

۱۱. اگر حوصله نداری در روز تولدت بیرون بروی و می خواهی تمام روز در خانه باشی و استراحت کنی، از بیرون غذا سفارش بده، فیلم مورد علاقه ات را پخش کن، پایت را دراز کن و در حالی که داری فیلم محبوبت را تماشا می کنی، پیتزایت را نوش جان کن و از این روز بی نظیر در خلوت خودت لذت ببر!

۱۲. به آشپزی یا شیرینی پزی علاقه داری؟ برای خودت کیک بپز و هرچه دوست داری در آن بریز! از انواع میوه ها گرفته تا آجیل و شکلات و کارامل! امروز روز تولد توست! امروز به چاقی و تناسب اندام فکر نکن!

۱۳. پیژامه پارتی برگزار کن: دوست داری در خانه راحت و بی دردسر بمانی و در روز تولدت استراحت کنی، اما دلت برای دوستانت تنگ شده و می خواهی آن ها در روز تولد تو کنارت باشند؟ یک پیژامه پارتی برگزار کن و از همه بخواه این تم را رعایت کنند! همه دور هم با لباس خواب خوش بگذرانید و بخندید و بخورید و شاد باشید!

۱۴. بنشین و کمی کتاب بخوان: برای خودت چای یا قهوه دم کن، لباس راحت بپوش و کتاب مورد علاقه ات را مطالعه کن. هیچ چیز مثل مطالعه یک کتاب خوب روح تو را تازه نمی کند!

خبببب! پیشنهادات ساده من برای شادتر بودن در روز تولد تمام شد! تو در روز تولدت کجا بودی و چه می کردی؟ روز تولد تو تنها روزی است که فقط و فقط مختص توست! بنابراین باید در این روز شاد باشی و هرکار دوست داری انجام بدهی! به من بگو تو برای شادی در روز تولدت چه کردی؟! امروز روز تولد من و توست! تولدمان هزاران بار مبارک!

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چطور بیشتر خوش بگذرانیم: راهکارهایی ساده برای شادتر کردن دورهمی های دوستانه

محبوب ترین ترندهای رنگ و طرح در استایل خیابانی سال ۲۰۱۸

درباره زبان بدن دست ها چه می دانی