زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جدید ترین ترند پیراهن های امسال روی قد پیراهن بحث می کنند. پیراهن های میداکسی در واقع جدید ترین ترند سال ۲۱۰۱۹ هستند که اوج محبوبیتشان از اواخر بهار امسال شروع می شود. میداکسی در واقع از ترکیب دو اسم MIDI و MAXI آمده است. پیراهن های کوتاه میدی که که همه ما با آن آشنایی داریم و پیراهن های ماکسی هم که همان بلند های معروف و راحتی هستند که قدشان تا مچ پا می آید و اتفاقا آن هم برای لب ساحل یا زیر مانتو بسیار ترندی، خنک و راحت هستند. حالا یک قدی بین این دو تا پیراهن محبوب را در نظر بگیر می شود خود خود میداکسی “MIDAXI”. ترند پیراهن های میداکسی یک مزیتی دارد و آن هم این است نه محدودیت استایل شیک و رسمی با ماکسی را داری و نه عروسکی های میدی؛ بلکه به راحتی می توانی هر استایلی که می خواهی را با توجه به نوع پارچه، طرح و الگوی آن بزنی. این پیراهن ها از استایل های شیک و قرار ملاقات های رسمی گرفته تا استایل آخر هفته یا فیلم برداری فرمالیته عروس ها در طبیعت، می تواند استفاده شود.

جورج تیلور اقتصاد دان معروف در سال ۱۹۲۶ گفت در دنیای فشن تا چند سال آینده با کوتاه شدن پیراهن ها قیمتشان افزایش می کند و هر چه بلند تر می شوند قیمتشان کاهش پیدا می کند. در واقع این حرف برای آن زمان خیلی طبیعی نبود. طبیعی و منطقی اش این بود که هر لباسی پارچه بیشتری مصرف کند پس حتما گران تر است. البته نه این نظریه و نه نقض آن هنوز در دنیای فن ثابت نشده است چون تعیین قیمت یک لباس یا کالای فشن به هزاران گزینه دیگر هم بستگی دارد. چیزی که هدف صحبت ما قرار گرفته این است که پیراهن های میداکسی با قدی که بین پیراهن میدی و ماکسی دارند پرطرفدار ترین ترند پیراهن های ۲۰۱۹ هستند.

چرا پیراهن های میداکسی ترند ۲۰۱۹ شدند؟

فروشگاه اینترنتی به اسم Net-à-Porter اعلام کرد که در سال گذشته فروش پیراهن های جدید با قدی بین ماکسی و میدی بسیار خوب بوده و این تقاضا برای ادامه داشتنش ترند midaxi افزایش یافته است. طراحی های متفاوت این پیراهن ها که دقیقا چند سانتی متر بالا تر از مچ، قدشان به پایان می رسد، برای لباس شب هم مناسب هستند. برعکس پیراهن های ماکسی این میداکسی های عزیز نه آنقدر رسمی هستند و نه آنقدر کژوال و راحت به خاطر همین در هر موقعیتی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. آن ها با هر کفشی ست می شوند از صندل تخت و پاشنه دار گرفته تا کتانی و چکمه های بلند.

در مقایسه با پیراهن های میدی که معمولا تمرکز روی مچ پا و پهن تر نشان دادن ساق پا دارند پیراهن های میداکسی این قسمت را پوشانده و مانند میدی های عزیز قد را کوتاه نشان نمی دهند.

پیراهن های Midaxi در تابستان ۲۰۱۹

برند Rixo London که استاد طراحی لباس های رمانتیک است با ارائه یک قد جدید برای پیراهن ها سبک های جدید را ارئه داد که در عروسی، کلیسا و هر مراسمی می توانستند آن را بپوشند.

برند Rejina Pyo از دیگر برند هایی بود که این ترند را در مجموعه بهار و تابستان ۲۰۱۹ خود قرار داد این برند با طراحی یک پیراهن کلاسیک، آستین های پف دار و چین های رمانتیک لبه دامن یک پیراهن گلدار تابستانه ارائه داد که قد آن تا بالای مچ طراحی شده است.

Emilia Wickstead هم که یکی از نخبگان مد بریتانیایی است می داند از هر ترندی چطور به صورت مدرن استفاده کند. در پیروی از ترند پیراهن های ۲۰۱۹ هم میداکسی های ظزیف و زیبایی را طراحی کرد که برای هر موقعیت و مراسمی مناسبند.