زمان مطالعه : ۴ دقیقه

وقتی که بحث تغذیه و رژیم های غذایی می شود نمک جزو آن دسته از خوراکی های ممنوعه به حساب می آید و می گویند نمک کمتر عمر بیشتر. از طرفی دیگر همه ما می دانیم که چقدر درمان سنتی کره ای ها برای پوست و مو در دنیا معروف است و در در مان های کره ای، نمک به عنوان ضروری و پر فایده استفاده می شود. به توجه به ترند استفاده از نمک های طبیعی در قوانین زیبایی کره ای ها بسیار فراگیر شده شاید از خودت بپرسی که این رهبران کره ای واقعا ابریشم و خاویار به پوستشان می زنند که اینقدر پوستشان سفت، زیبا، روشن، شفاف و بدون است؟ ولی این ترند به می گوید که نکند آن ها هم همین ترفند های ساده و مواد در دسترس برای پوستشان استفاده می کنند؟ پس با هم برویم ببینیم آیا ترند استفاده از نمک در مراقبت از پوست کره ای ها واقعا همچین نتایجی دارد یا نه؟

کوه نمک از رشته کو های هیمالیا

امروزه در روش های مراقبت از پوست کشور های اروپایی هم از فیشال نمک برای پوست استفاده می شود. نمک در فرهنگ آسیای شرقی ها همیشه جزو مواد معدنی پر انرژی بوده که برای انرژی درمانی هم از آن استفاده می کردند و از قدیم خواص بسیاری داشته است. امروزه هم از این بلور های نمکی در روش های مدرن زیبایی پوست مانند میکرو درم ابرژن از کریستال های نمکی هیمالیا استفاده می شود. این نمک مانند یک اکسفولینت قوی عمل می کند که سلول های پرده پوست را از بین برده و با لایه برداری خوبی که می کند یک لایه جدید از پوستت را نشان می دهد. در کره برای مرحله پایانی لایه برداری یک قاشق چای خوری نمک طبیعی هم روی پوست می زنند تا این اثر لایه برداری بیشتر و بهتر دیده شود. معمولا برای پوست هایی که جوش و لک دارند این روش بیشتر پیشنهاد می شود. اما سوال اینجاست که دقیقا نمک روی پوست چه کار می کند؟

نمک به عنوان یک اسکراب و لایه بردار عمیق

هر کسی که تا به حال از اسکراب نمک برای بدنش استفاده کرده باشد می داند که این کریستال های سفید و شفاف چطور سلول های مرده ر از روی پوست بر می دارند. این اسکراب بر روی صورت هم همین اثر روشن کنندگی را با لایه برداری دارد و باعث بروز یک درخشش طبیعی روی پوست می شود. “آرش اخوان” (متخصص پوست در نیویورک) می گوید که نمک سطح پوست را صاف و نرم می کند و استفاده طولانی مدت از آن باعث بهبود بافت پوست می شود.

نمک به عنوان یک پاک کننده عمیق

نمک دارای خاصیت ضد باکتری بوده و برای پاک کردن عمیق پوست بسیار مناسب است و استفاده ممتد از آن می تواند نتیجه را پایدار کند. باکتری ها به سرعت از روی پوستی که با نمک درمان می شود متواری شده و از آنجا فرار می کنند. اگر جوش های سر سیاه داری اسکراب نمک برای آن توصیه می شود. از آنجایی که نمک رطوبت را به خود جذب می کند پس می تواند ناخالصی ها و آلودگی های سطح پوست را نیز پاک کند.

نمک به عنوان یک متعادل کننده

کسانی که از آکنه رنج می برند با توجه به تشخیص نوع آکنه توسط پزشک متخصص می توانند از محصولات زیبایی و درمانی حاوی نمک نیز استفاده کنند. نمک چربی پوست را کاهش داده و آن را متعادل می کند به همین دلیل می توانی از یک اسکراب نمکی و بعد از آن از یک تونر حاوی نمک برای پوست چربت استفاده کنی. اینکه پوست تو چقدر می تواند این لایه برداری را تحمل کند بستگی به نوع آن دارد پس بهتر است ابتدا این روند زیبایی را با دوز های پایین تر امتحان کنی.

نمک به عنوان یک مرطوب کننده

نمک نه تنها رطوبت حاوی آلودگی را از سطح پوست جدا می کند و جلوی فرآیند های التهابی را می گیرد بلکه اثر مثبتی روی رطوبت پوست هم دارد. نمک حاوی مواد معدنی از جمله کلسیم، منیزیم و پتاسیم است که پوست را مرطوب نگه داشت و آن را تقویت می کند.

تو هم می توانی از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست از هر برندی که حاوی نمک هستند استفاده کنی، هم اینکه خودت از درمان های خانگی با دانه های درشت نمک بهره ببری و از داشتن این لایه بردار ارزان قیمت کیف کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

برند آرایشی ویکتوریا بکهام به اسم VB راه اندازی شد

بهترین سرم های جوان کننده بر اساس نوع پوست تو

آیا واقعا گلیسیرین مانند یک هیالورون ارزان قیمت عمل می کند