زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امروز نه تنها شاهد ترند های مختلفی در زمینه لباس هستیم بلکه در زمینه اکسسوری نیز با ترند های بیشماری هستیم که برای فصل بهار و تابستان هم بسیار انواع جذاب آن را خواهیم دید. یکی از ترند های خفن این روز های آفتابی (البته اگر این باران جان عزیزمان اجازه بدهد) عینک های پروانه ای هستند که بسیار بامزه و استایلیش اند. این عینک ها همزمان با همان عینک های باریک و بیضی وارد فصل جدیدی از مد شدند و قرار  است در بهار و تابستان امسال بیشتر خودشان را نشان بدهند. پگی گوگنهایم (patron Peggy Guggenheim) یکی از قهرمانان دنیای هنر است که طرفداران آن همیشه او را به خاطر دو ویژگی کاریزماتیکش او را دوست داشتند. اولی به خاطر بینی بزرگی که داشت و دوم عینک هایی که روی این بینی قرار می داد. او زندگی پر از رنگ و هنری داشت که آن را در کمد لباس هایش هم وارد کرده بود. او عاشق عینک بود و هم نشینی عینک های متفاوتش را در کنار لباس هایش به خوبی می توانستی ببینی.

Edward Melcarth دوست هنرمند و نقاش پگی بود که تصویری از پگی در حال رانندگی در کانال های ونیز بود که لباس زیبا و استایل جذابی هم داشت. اما چیزی که بیشتر از همه جلب توجه می کرد یک عینک پروانه ای شکل در این تصویر بود که عکاس های استایل خیابانی به شدت از این تصویر خوششان آمده بود و از آن استقبال کردند. در سال ۲۰۱۴ یک مدل از همین عینک معروف پگی ساخته و در موزه گوگنهایم (Guggenheim Museum) به فروش گذاشته شد. این باز اما در سال ۲۰۱۹ این عینک های پروانه ای به صورت یک ترند رسمی در بهار مد امسال هستند.

عینک های پروانه ای در مد امروز

امروز زمانی است که من و تو جرأت استفاده از عینک ها و مد هایی که توسط خانم های قدیمی پوشیده می شدند را داریم. این جرات را دنیای فشن و طراحان با استفاده از مدل های امروزی به ما داده اند؛ به عنوان مثال یکی از مدل های برند “Marni” در کت واک بهار و تابستان این برند از عینک های باریک طرح پروانه ای با یک قاب صورتی آبنباتی و زیبا استفاده کرد که تصویر خوبی از یک استایل بهاری یا تابستانی در ذهن ما شکل می دهد. ولنتینو و پرادا از دیگر برند هایی بودند که از این ترند در مجموعه بهار و تابستان خود استفاده کردند. ولنتینو از یک عینک مشکی شیک و جذاب که در قسمت بیرونی آن انحنا داشت استفاده کرده بود که من عاشقش شدم. پرادا هم یک عینک بزرگ بدون زاویه اما پروانه ای شکل متناسب با همان اکسسوری های معروفش که روی سر مدل ها گذاشته بود، ارائه داد. این عینک پرادا شبیه بال های بالایی پروانه بودند.

جذابیت این عینک ها به همینجا ختم نمی شود. برند های مشهور دیگری با استفاده از شیشه های جذاب، رنگ های پاستلی و طراحی های نگین دار جذابیت این ترند را چندین برابر کردند. آنقدر تنوع در این مدل عینک وجود دارد که می توانی با توجه به سلیقه خودت مدل مورد نظر خودت را انتخاب کنی. مثلا آن مدل صورتی جورجیو آرمانی که با سنگ های قیمتی تزیین شده بود یا آن عینک باریک و زیبای اندی وولف “Andy Wolf” که به رنگ سبز شیشه ای بود. اگر مثل من عاشق الگوی پلنگی هستی شاید انتخاب آن عینک بنفش زیبای میو میو باشد اما اگر طرفدار استایل های کلاسیک هستی حتما مدل دیگری از برند اندی وولف که یک قاب فلزی بسیار باریک با شیشه های پروانه ای شکل و زرد رنگ داشت، می تواند نظر تو را به خودش جلب کند.

تو هم هر چه زودتر عینک پروانه ای مورد علاقه خودت را برای استایل های بهاری و تابستانی انتخاب کن. هنری که باید در مد داشته باشی، کمتر خریدن و بهتر خریدن است؛ پس برو ببینم چه کار می کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بهترین آیتم ها برای افراد بزرگ سایز بر اساس ترندهای بهاره

استایلیست آنجلینا جولی چه آیتم هایی را برای بهار ۲۰۱۹ پیشنهاد می کند

سرشانه های بزرگ، فراگیر ترین ترند این روز های فشن