زمان مطالعه : ۳ دقیقه

خب امروز به قسمت هیجان انگیز ماجرا رسیده ایم و قرار است با هم سری به پشت صحنه هفته های مد بزنیم. آنجا می رویم و کار میکاپ آرتیست ها (آرایشگران)، لوازم آرایش برندها و ترند آرایش فصل آینده را نگاه می کنیم. ببینیم چه چزهایی به بازار می آید، برای تجدید خرید لوازم آرایش به چه محصولاتی نیاز داریم و کدام لوازم آرایش ها از کدام برند خیلی سر و صدا کرده اند.

اولین و بیش ترین چیزی که در هفته های مد اخیر به چشم می خورد، چشم های رنگی بود اما این بار نه به وسیله لنز؛ بلکه طراحان مد و آرایشگران این بار رنگ ها را پشت چشم آورده اند. سایه هایی که از رنگ های تند و شاد تشکیل شده اند و به صورت تک رنگ برای پشت پلک استفاده شده اند. این را هم بگویم که ریمل های رنگی نیز از این قافله عقب نمانده اند و جاهایی که سایه رنگی به چشم نمی خورد این ریمل ها خودی نشان می دهند. البته تو می توانی از یک ریمل رنگی در کنار خط چشم پهن هم رنگ آن استفاده کنی که به نظر من خیلی جذاب می شود مخصوصا اگر در کنار آن از یک خط چشم باریک و مشکی برای قسمت بن مژه ها هم استفاده کنی.

تام فورد با سایه چهار رنگ جدیدش آمد و بیشتر تمرکز را روی آرایش چشم با رنگ های طلایی و تیره گذاشت.

در برخی آرایش ها رژهایی با رنگ دانه قوی به چشم می خورد که بعضا با آرایش چشم بسیار ساده همراه بود. در این میان نارس هم فرصتی برای نشان دادن رژ لب هایش پیدا کرد.

یکی از آرایش های جذاب که من هم خیلی دوست داشتم همان آرایشی بود که در پشت صحنه کت واک “جرمی اسکات” دیده می شد. آرایش لب با سایه هایی از رنگ های طبیعی و فویل مانند. برقی که شبیه ورق طلا روی لب های مدل ها گذاشته شده بود در کنار چشم های ساده بسیار می درخشید. آرایشگر کابوکی در پشت صحنه برند “جرمی اسکات” می گوید که این درخشش حال جوانان را خوب می کند.

خط چشم های مدل دار از دیگر نمونه هایی بود که در برخی اجراها به چشم می خورد.

مدل های کیت اسپاد “kate spade” هم در سراسر پلک هایشان رنگ های طلایی پر زرق و برق پراکنده شده بود.

سایه های براق بسیار ملایم در کنار برق لب های صورتی لطافت زنانه را در بهار و تابستان آینده همراه خود می آورند.

به طور کلی در بررسی آرایش های های هفته مد بهار/تابستان ۲۰۱۹ خط چشم تنها، سایه های رنگی که تک رنگ استفاده شده اند، خط چشم های پهن رنگی، رژ لب های پررنگ بدون آرایش چشم، لب های براق و مجموعا پوست براق و استفاده از رنگ های براق بسیار به چشم می خورد البته ناگفته نماند که جدا از این سبک آرایش ها پوست های بدون آرایش انتخاب بیشتر برندهای حاضر در هفته های مد اخیر بود.