زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در سال گذشته بر اساس ترندهای محبوب ۲۰۱۷، تمام خانه هایمان را پر از طرح جنگل های گرمسیری و فلامینگوها کردیم و یاد گرفتیم که از وسایل و دکوراسیون متالیک و فلزی معمول، دست برداریم. بر اساس آنچه که تا به حال در سال ۲۰۱۸ پیش آمده، روند صعودی ترندها ادامه دارد. با ما همراه باش تا چند مورد از مهمترین و جذابترین ترندهای دکور منزل مطابق با سلیقه ۲۰۱۸ آنها را به تو معرفی کنیم.

رنگدانه های غنی و قوی:

ممکن است خاکستری به عنوان یک رنگ خنثی، همچنان انتخاب اول رنگ در بسیاری از دکوراسیون های داخلی باشد، اما امسال استفاده از رنگ ها جایگاهی ویژه تر و خاص تر در چیدمان منزل دارد. انتخاب های رنگی، به ما و اطرافیانمان، احساس شجاعت را منتقل می کند. در تمام مدل های مبلمان منزل، مانند مبل راحتی و حتی کاغذ دیواری، جایگاه و اهمیت انتخاب رنگ ها اثبات شده است. دکوراسیون داخلی بر اساس حال و هوا (mood) امسال بیش از همیشه محبوب شده و رنگ های بنفش تیره، آبی کبالتی و سبز زمردی رنگ های کلیدی ۲۰۱۸ هستند.

سایه های غنی جدیدی که پالت بهار/ تابستان را تشکیل می دهند، با به کارگیری در بخش های مختلف مبلمان، به ویژه در حالت مخملی، چشمگیرتر و جذاب تر به نظر می آیند.

چوب های تیره براق:

رنگ چوب در مجموعه مبلمان منزل امسال به سمت تیرگی می رود و ما از چوب های نازک و بی رنگی که در سالهای اخیر، به دلیل ترند اسکاندی به شدت فراگیر و محبوب شده بودند، دور می شویم. سال ۲۰۱۸ با انتخاب چوب های با تناژ تیره تر، نشان دهنده بازگشت و تجدید حیات سبک زرق و برق دار است که نوع جدیدی از سبک لوکس و مدرن را نیز ارائه می دهد.

دسته ها و پایه های متالیک و فلزی، بهترین تکمیل کننده این حس زرق و برق دار در مبلمان و اکسسوری ها هستند. ترکیب چوب گردو، طلا، برنج، رنگ سیاه و مرمر با هم، احساسات پیچیده تر و اغراق آمیزتری را برای ایجاد براقیت و شکوه، در قطعات اصلی مبلمان به وجود می آورد. به عنوان مثال حس تجدید حیات سبک های قدیمی، در این صندلی های سبک که استفاده و جذابیت آنها فرا زمان و بدون محدودیت است، به خوبی به چشم می خورد. این ست غذاخوری فوق العاده شیک، با چوب گردوی طرح دار ساخته شده است و سایه های تیره آن، زیبایی طبیعی رگه ها و بافت های چوب را بیشتر نمایان می کند.

ارتباط جهانی:

سفر به نقاط مختلف جهان و تلفیق فرهنگ های متفاوت، همیشه بر ترندهای دکوراسیون داخلی تاثیرگذار است و امسال هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. به عنوان مثال، مجموعه کلکسیون جدید جان لویس، تأثیرات بسیاری را از رنگ های زیبا و طرح های موجود در بناها و کاخ های راجستان هند گرفته است. سایه های خاکی – رسی و اکری، که بر روی نمونه های الهام گرفته از طرح های جهانی نقش بسته اند، نقشی کلیدی را در این فصل به عهده دارند. این طرح ها، متریال ها و منسوجات؛ همگی دارای حالتی طبیعی اند و احساس خامی و تازگی موجود در آنها، میل ما به لمس آنها را بالا می برد.

الگوهایی که بر روی مبلمان های راحتی و ظروف دست ساز وجود دارند، از طرح های چاپ سنتی الهام گرفته شده اند. ترکیب این پرینت های کوچک با طرح های الهام بخش بزرگتر، بسیار جذاب و جالب توجه خواهد بود.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

خانه ای مدرن و شیک با دکوراسیونی به رنگ “طوسی”

قدرت کوسن ها در تغییر دکوراسیون

کیف ساحلی با برند خودت را بساز