زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در مقاله “ترندهای دکوراسیون منزل که از دهه ۹۰ میلادی بازگشته اند” برخی از مهم ترین ترندهای دکوراسیون منزل در سال ۲۰۱۹ را بررسی کردیم و گفتیم که در معرفی این ترندها از سلیقه دهه ۹۰ میلادی در حوزه دکوراسیون الهام گرفته شده است. امروز هم چند ترند دکوراسیون منزل در سال جدید که ریشه در دهه ۹۰ میلادی دارند را با هم مرور می کنیم.

صورتی ملایم و سایر رنگ های پاستلی:

همه ما می دانیم که رنگ صورتی ملایم و پاستلی در سال گذشته خوش درخشید. امسال هم رنگ های پاستلی روی بورس هستند و به عنوان ترند دکوراسیون منزل معرفی شده اند. رنگ های پاستلی مثل سبز نعنایی، بنفش یاسی، آبی دریایی و…؛ همه با رنگ خاکستری که هیچ وقت از مد نمی افتد و با هر رنگی هم نشین می شود، ترکیب بی نظیری را به وجود می آورند و خانه را ملایم و آرامش بخش می کنند.

سبز جنگلی:

شاید بتوان گفت رنگ سبز جنگلی، مهم ترین ترند دکوراسیون منزل در زمینه رنگ است. این رنگ درخشان، جلوه گر و جواهری است و ما را به یاد زمرد سبز می اندازد. ترکیب رنگ سبز جنگلی با اکسسوری های براق طلایی و برنزی که دیگر ترند سال ۲۰۱۹ هستند؛ بی نظیر است و هر چشمی را به خود خیره می کند. از طرف دیگر هم نشینی این رنگ سبز با چوب های روشن و تیره هم فضایی مشابه جنگل طبیعی را در خانه به وجود می آورد. 

پرده های مکرومه با سبک بوهمیایی:

سبک بوهمیایی که در تمام زمینه های دیزاین، دکوراسیون منزل، فشن و… فراگیر شده، در واقع نمونه ترفیع یافته ای از سلیقه دهه ۹۰ میلادی است. یکی از مهم ترین نشانه های سبک بوهمیایی در دکوراسیون منزل، پرده های مکرومه هستند که در سال گذشته هم در میان ترندهای دکوراسیون منزل دیده می شدند. این بافت های زیبا و جلوه گر، مدل های بیشماری دارند و برای پوشش تزئینی پنجره ها هم فوق العاده اند. می توان از این پرده ها برای تمام پنجره های خانه استفاده کرد و حتی آن ها را برای جداسازی دو بخش مختلف خانه از هم به کار برد. اگر دوست داری در مورد سبک بوهمیایی بیشتر بدانی، پیشنهاد می کنم مقاله های بعدی منودلیار را دنبال کنی. 

بازگشت رنگ قهوه ای:

رنگ قهوه ای دوباره به دنیای دکوراسیون منزل بازگشته است و قرار است خودی نشان دهد. البته این به معنای آن نیست که تمام فضای خانه با این رنگ پوشانده شود؛ بلکه باید از سایه های مختلف رنگ قهوه ای در ترکیب با رنگ خاکستری، سفید و اکسسوری های رنگ تیره استفاده شود تا جلوه فضا بالاتر رود و رنگ قهوه ای با تمرکزی که ایجاد می کند، به محیط ملایم و خنثی روحیه تازه ای بدهد. رنگ قهوه ای که ترند دکوراسیون منزل در سال ۲۰۱۹ است، از دهه ۹۰ میلادی بازگشته و بهتر است برای دوری از یکدست شدن فضا، به ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها دقت شود. 

استفاده مدرن از چین ها و حاشیه های دامنی:

این چین ها و حاشیه های دامنی که ترند دکوراسیون منزل شده اند هم ریشه در سلیقه بوهمیایی دارند و قرار است جلوه تازه ای به خانه ها بدهند. می توان از این روکش های حاشیه دار برای پوشش مبل ها، میزها و صندلی ها استفاده کرد و ظاهر خانه را زیر و رو کرد. استفاده از پارچه های سفید و یکدست برای پوشش مبلمان قدیمی، ظاهر مبلمان را نونوار می کند و البته که این رنگ سفید به خانه جلوه ای آرامش بخش و رمانتیک می بخشد.