زمان مطالعه : ۳ دقیقه

وازلین ماده پر کاربردی محسوب می شود که به جرئت می توانم بگویم در خانه همه پیدا می شود و صحبت ها و مطالب ضد و نقیضی در مورد موارد استفاده و خواص آن تا به حال شنیده ای. شاید تو هم مثل من گیج شده باشی که این ماده چند منظوره چه کاربرد هایی می تواند داشته باشد.
جالب است بدانی اگر بخواهم کاربرد ها وازلین و ترفند های آرایشی که به کمک ان می توانی انجام دهی را با تو در میان بگذارم بی شک شگفت زده می شوی. اگر هنوز هم کنجکاوی که وازلین چه کاربردی در زیبایی برای تو دارد تا پایان این مقاله با منودلیار همراه باش.

وازلین به عنوان هایلایتر

وقتی مشاور زیبایی کیم کارداشیان Mario Dedivanovic صحبت از پوست گران قیمت (expensive skin) است پای وازلین را وسط کشید. او می گوید از وازلین روی استخوان گونه در هنگام ارایش به عنوان هایلایتر استفاده می کند که درخشندگی خیره کننده ای دارد.

وازلین به عنوان درخشان کننده سایه چشم

مقدار کمی وازلین را قبل از سایه زدن به پشت پلک هایت بزن. این کار ساده موجب می شود ماندگاری سایه چشمت بیش تر شده در ضمن غنای رنگی و درخشانی شگفت انگیزی به آن می بخشد.

وازلین به عنوان پاک کننده آرایش چشم

علاوه بر این که وازلین موجب ماندگاری بیشتر آرایشت می شود که پیش تر در موردش به تو گفتم همچنین می تواند به تو در پاک کردن راحت و بدون دردسر آرایش دور چشمت کمک کند.

وازلین به عنوان تسکین کننده جوش های هورمونی

شاید بار ها شنیده باشی که با جوش های هورمونی نباید شوخی کن یا هر چیزی را نمی توان به آن ها زد ولی تحقیقات نشان می دهد وازلین می تواند این جوش ها را تسکین دهد پس در مورد استفاده از ان با پزشکت مشورت کن.

وازلین به عنوان کرم دور چشم

وازلین می توانند یک مرطوب کننده مناسب برای دور چشم های تو باشد. اگر پوست دور چشمانت خشک می شود می توانی قبل از خواب دور چشمانت را با وازلین چرب کنی تا صبح از تغییری که می بینی شگفت زده شوی.

وازلین در مانیکور کردن

قبل از این که مانیکور دست ها یا پدیکور پا هایت را شروع کنی، ابتدا اطراف ناخن هایت را به کمک وازلین مرطوب کن به ویژه وقتی عجله داری می تواند پروسه پروسه مانیکور یا پدیکور را برایت به میزان قابل توجهی کوتاه کند.

وازلین در ماندگاری بیش تر عطر

کمی وازلین روی گردن یا مچ دست هایت بزن درست همان نقطه ای که همیشه عطر را به آن می زنی سپس عطر را به پوستت برن تا شاهد ماندگاری بیش تر آن باشی چرا که وازلین از تعرق پوست جلوگیری کرده بنابراین رایحه عطر مدت طولانی تر باقی می ماند.

وازلین به عنوان فرم دهنده ابرو ها

نمی توانی ژل ابروی خود را پیدا کنی؟ مقدار کمی وازلین روی ابرو هایت بزن و به کمک مسواک یا برس ابرو آن را به شکلی که می خواهی آرایش کن. وازلین نه تنها ابرو هایت را به فرمی که می خواهی نگه می دارد بلکه آن ها را کشیده تر و پر تر نشان می دهد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مدل مو های پیشنهادی برای جوان تر دیده شدن

خواص سنگ های کریستالی در سلامت و زیبایی

ترفند های آرایش چشم برای خانم های میانسال