زمان مطالعه : ۲ دقیقه

ترفندهایی برای داشتن اتاق خوابی مرتب و زیبا

به جرات می توان گفت یکی از مهمترین بخش های خانه، اتاق خواب است. فضایی که آرامش، شادی و انرژی دوباره را برای همه ما به ارمغان می آورد.

تخت خواب مهمترین عنصر در اتاق خواب بوده و ترکیب بندی المان های دیگر براساس جای آن صورت می گیرد. پس از چیدمان باید به راحتی بتوانی در اتاق قدم بزنی و هیچ مانعی برای باز و بسته کردن در کمد یا کشوها وجود نداشته باشد. فاصله بین تخت خواب و کمد یا میز آرایش باید حداقل ۵۰ سانتیمتر باشد.

گاهی برای شیک بودن فضا می توانی کمی تقارن را ایجاد کنی، زیرا علاوه بر زیبایی منجر به تعادل روح و جسم نیز می شود، اما اگر فضای زیادی نداری، حتما یک طرف تخت پنجره و طرف دیگر را یک میز کوچک قرار بده. زمانیکه در اتاق را باز می کنی، بهتر است تخت روبروی در یا به نوعی در دید باشد.

اتاق خواب باید فضایی آرامش بخش و ارتباط دهنده افراد با طبیعت باشد. از ترکیب رنگی آرام، روشن و ملایم استفاده کن و هیچ وقت پالت رنگی را با توجه به مد انتخاب نکن.

استفاده بیش از حد از رنگ ها در اتاق خواب، منجر به احساس خستگی بیشتری خواهد شد.

از گیاهان، آثار هنری، وسایل تزیینی و قاب عکس مطابق با سلیقه خود استفاده کن. این موارد در شخصی سازی فضا و ایجاد مکانی امن بسیار تاثیر گذار هستند.

برای داشتن فضایی زیبا و صمیمی از پارچه هایی با بافت متفاوت و چند نوع نور  استفاده کن.

کوسن های حریر و کشمیر، همراه با یک پتوی نرم و فرشی کوچک باعث ایجاد فضایی دوستانه می شود. همچنین استفاده از لامپ یا لوستر سفقی، آباژور و شمع فضای اتاق را بزرگتر و دلبازتر نشان می دهد.

این نکته را به یاد داشته باش که وسایل گرد و استیل نور را به خوبی بازتاب می دهند و در پرنور نشان دادن اتاق نقش موثری را ایفا می کنند.