زمان مطالعه : ۳ دقیقه

از آنجایی که بخش اصلی مو ها را پروتئین تشکیل داده است، می توان گفت که به همین دلیل جذب سریع بو امری طبیعی و غیر قابل اجتناب است. اگر دقت کرده باشی زمانی که وارد یک مکانی می شوی که دود سیگار قلیان وجود دارد یا موقع درست کردن جوجه کباب زغال روی حرارت است اولین جایی که بوی دود را به خودش جذب می کند مو ها هستند و آخرین قسمتی که تا دوش نگیری هم بو از روی آن نمی رود، باز همین مو ها هستند. اصلا یکی از ترفند های ماندگاری عطر ها، زدنشان روی مو است. زمانی که عطر را از فاصله مناسب روی مو هایت اسپری می کنی یا عطر را در هوا اسپری کرده و از داخل آن رد می شوی، ماندگاری عطر روی بدنت بیشتر شده و با حرکت مو هایت این بو در فضا پخش می شود. با اینکه چه بوی شامپو و نرم کننده روی مو ها و چه بوی عطر روی آن بسیار جذاب و دلپذیر است و انگار خیلی لطیف و یکدست روی مو ها پخش شده، اما الکل موجود در عطر برای مو ها مناسب نیستند و باعث آسیب رساندن به ساختار ساقه و خشک کردن آن می شوند. از طرفی بوی شامپو هم نهایت تا چند ساعت روی مو ها می ماند. پس حالا با طولانی کردن این حس خوب چه کنیم و چه کار کنیم که این بو های خوش مدت طولانی تری روی مو ها بماند. در ادامه با هم راه حل های موجود را بررسی می کنیم.

اولین راه حل برای استفاده زا عطر برای مو هاست که این مشکل با ساختن عطر های مخصوص مو توسط شرکت “BYREDO” حل شده است. اخیرا عطر های جدید و خوشبو کننده مو از برند “Byredo” به بازار آمده اند که مخصوص مو هستند و می توانی هر روز مو هایت را با آن تمیز و خوشبو کنی. این محصولات با رایحه های کلاسیک و دوست داشتنی، فرمولاسیون سیلیکون پلیمر و همچنین یک حالت دهندگی طبیعی به مو ها باعث می شود که نه تنها مو ها بوی خوبی بدهند بلکه با یک پوشش نامرئی و آبرسان به مو افزوده و مانع از خشک شدن آن می شود. این عطر ها از ۶ بوی کلاسیک و پر طرفدار از برند های مختلف گرفته شده که جذابیت و زیبایی تو را دوچندان می کند. این عطر های مخصوص مو در حال حاضر از سرتاسر اروپا و وبسایت رسمی خود برند قابل خریداری هستند.

ماندگاری بو به جنس و نوع مو ها نیز بستگی دارد. البته همه ما می دانیم مو هایی با بوی سیگار یا غذا بسیار ناخوشایند هستند. به همین دلیل برای جلوگیری از بو گرفتن مو ها با این مواد، چند ترفند را با هم یاد می گیریم.

۱. شامپوی خشک

به عنوان یک قانون طلایی و مناسب برای زمانی است که نمی خواهی هر روز مو هایت را بشوری پیشنهاد می شود که این نوع شامپو را به مدت یک دقیقه به ریشه مو هایت بزنی. این کار علاوه بر خوشبو کردن مو ها، باعث حجیم شدن آن نیز می شود. البته بیشتر از هفته ای یک بار استفاده از این شامپو ها پیشنهاد نمی شود.

۲. عطر

ترفندی بسیار ساده. عطر را در هوا اسپری کرده و بلافاصله از میان آن رد شو.

۳. روغن های زیبایی

استفاده بیش از حد از این روغن ها منجر به چرب شدن پوست سر می شود، اما یک الی دو قطر استفاده از روغن هایی مانند اسطوخودوس، رزماری و … پیشنهاد می شود.

۴. سشوار سرد

در اواخر خشک کردن مو ها با سشوار برای ماندگاری بیشتر بوی شامپو یا تثبیت موارد گفته شده در بالا، از سشوار با حرارت سرد استفاده کن.