زمان مطالعه : ۲ دقیقه

 در استایل خیابانی سال ۲۰۱۹ طرح تای دای ترند شده است. این طرح ها در واقع انتزاعی هستند و در آن ها از رنگ های مختلفی استفاده شده است. مهم ترین ویژگی این طرح، انتزاعی بودن آن است. البته که این طرح ریشه در سلیقه قدیمی دنیای مد و همینطور سبک لباس پوشیدن هیپی ها دارد؛ اما با این مدل ها تفاوت های ویژه ای دارد؛ چرا که سبک تای دای جدید، شیک و مدرن است. در این مقاله در مورد این طرح و نحوه استفاده از آن در استایل های مختلف با هم صحبت می کنیم:

ترکیب طرح تای دای با رنگ مشکی:

بسیاری از طرح ها مثل خالخالی، گلگلی و راه راه، با رنگ مشکی ترکیب فوق العاده ای را به وجود می آورند. طرح تای دای هم با این رنگ ساده و خنثی به خوبی هم نشین می شود. بهتر است بلوز یا سوییشرت تای دای را با یک شلوار جین یا کتان مشکی و ساده ست کنی و اجازه بدهی بالاتنه متفاوت و جلوه گرانه به نظر برسد. 

استفاده از طرح تای دای با رنگ های تیره:

یک قانون کلی در زمینه مد و لباس وجود دارد که می گوید ترکیب لباس هایی که رنگ تیره دارند، با سایر لباس ها ساده تر است. اگر نگرانی که طرح تای دای را نتوانی با بقیه اجزای کمد لباس هایت ست کنی، بهتر است به سراغ یک طرح خیره کننده با رنگ های تیره و خنثی بروی. این طرح به سادگی با انواع رنگ ها مثل سفید، سیاه، خاکستری و حتی رنگ های جلوه گری مثل قرمز و زرد ست می شود. 

ترکیب طرح تای دای با لباس های کلاسیک:

طرح تای دای بسیار متفاوت و جلوه گر است و به حد کافی جلب توجه می کند؛ بنابراین بهتر است به همراه این لباس ویژه و متفاوت، از اجزای کلاسیک و سنتی که با آن کنتراست جالبی را هم به وجود می آورند استفاده کنی. به عنوان مثال می توانی یک بلوز رنگ روشن با طرح تای دای را با یک کت اورسایز کتانی کرم رنگ ست کنی و برای تکمیل این استایل از شلوار کتان رنگ روشن و یک بوت مشکی ساده استفاده کنی. 

استفاده از اکسسوری های مینیمال:

برای تکمیل یک ترکیب لباس فوق العاده به هنگام استفاده از طرح تای دای؛ بهتر است اکسسوری ها و زیورآلات را ساده انتخاب کنی. لباس رنگی و جلوه گر، با همراهی زیورآلات ساده اما براق و تک رنگ، بسیار جذاب می شود. بهتر است کیف و کفشی که برای ترکیب لباس با طرح تای دای انتخاب می کنی هم تک رنگ و ساده باشند.