زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاج عروس

به نظرم تاج عروس، در روز عروسی به آدم حس یک فرد مهم را می دهد. در واقع این تاج عروس دوست داشتنی سال ها است که از مد نیوفتاده و هر چقدر که می گذرد بیشتر به طرفدارانش اضافه می شود. تاج عروس یکی از آن اکسسوری های عروس می باشد که از تنوع زیادی برخوردار است.

تاج عروس مدل پرنسسی، که از نگین، فلز و غیره درست شده است. این نوع تاج ها قاعدتاً به تویی که عروس خانم باشی عروسی که تو باشی حس ملکه انگلستان را می دهد؛ یک پرنسس واقعی. حال این تاج می تواند به رنگ نقره ای یا طلایی باشد.

تاج عروس متنوع گل گلی، که به نظرم وجه ای معصومانه به عروس خانم تقدیم می کند، تو را مثل فرشته ها نشان می دهد.

قاعدتاً هرچیزی که به عروسی مربوط شود، باید خودت را برای تاریخچه ای بامزه آماده کنی.

در واقع این تاج بازی به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد که عروس های ثروتمند از تاج استفاده می کردند. حالا هر چقدر از خانواده سطح بالا و پولداری بودند به همان میزان این تاج عروس گران تر بود . به مرور زمان تنوع این تاج ها بیشتر و بیشتر شد. حال در یونان باستان، این تاج ها برای گرامی داشت خدایان استفاده می شد. مطمئنم همه ی آدم های جهان، “ژولیوس سزار” را می شناسند. در فیلم و انیمیشن هایی که از دوران کودکی دیدی، این مرد یک تاجی به رنگ طلایی با حلقه های گل که از جنس برگ مو بود، بر سر داشت. همچنین ملکه ویکتوریای نازنین که با باب کردن رنگ سفید برای لباس عروس، نمی توان آنطور که باید از ایشان تشکر کرد به این دلیل که در آن زمان از رنگ سفید برای لباس عروس استفاده نمی کردند؛ با بهره گرفتن از تاج عروسی به مدل چینی ها که گل های نارنجی تزیین شده بود با شاهزاده آلبرت ازدواج کرد. اما تاج گل از گل های طبیعی در سال ۱۹۶۰ بین زوج های هیپی آمریکایی باب شد. در طول تاریخ گل به معنای باروری و عشق بوده است؛ پس بی دلیل نیست که اینقدر گل به خصوص تاج عروسی گل گلی را دوست داریم.

در واقع بسیار راحت می توانی اکسسوری های دیگر لباس عروسی ات و وسایل جانبی را با تاج روی سرت سِت کنی. اگر تاج نقره با نگین بر روی سر داری می توانی لباس عروسی ات را با تِم رنگ نقره ای انتخاب کنی. حتی این تاج روی سرت را می توانی با آرایش عروسی ات به خصوص سایه چشمانت را هماهنگ کنی. حال اگر دوست داری تاج سرت پر از گل باشد می توانی از لباس عروسی به رنگ گل بهی یا صورتی روشن استفاده کنی؛ تنوع هم گاهی بد نیست و می توانی متفاوت عمل کنی. در ایران هم تک و توک زوج هایی را می بینم که عروسی هایی با سبک هیپی برگزار می کنند و عروس خانم این نوع سبک ها اصولاً تاج های پر از گل رنگی بر سر دارد که با یک پیراهن عروسی با رنگی غیر از سفید عین یک تیکه ماه می شوند. اغلب برای اینکه تاج هایی که از گل ساخته می شوند ماندگاریشان بیشتر شود و برای عروس مقاله ما یادگاری بماند، از گل های مصنوعی استفاده می کنند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

دلیل سفید بودن لباس عروس چیست؟

نکاتی درباره کفش عروسی

ترند های اکسسوری و جواهرات عروس در بهار و تابستان ۲۰۱۹