زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اول از همه روز جهانی دختر، این روز فوق العاده رو به همه خانم ها تبریک می گویم حتی شما خانمی که پا به سن گذاشته ای چرا که در درون هر خانمی هنوز دختر بچه بازیگوشی زندگی می کند که دوست دارد دست مادرش را ول کند و با کفش های قرمز پاپیون دار پاشنه تق تقی اش سراشیبی پارک را بدود و قهقهه هایش گوش آسمان را کر کند، روی برگ های خشک پاییزی بپرد و آب نبات چوبی رنگین کمانی اش را به همه جای صورتش بمالد.
بیا به مناسبت روز جهانی دختر که از قضا آخر هفته هم است. دست دختر درونت را بگیر و همراه دخترهای اطرافت به یک ضیافت دخترانه ببر. امروز شادترین لباس هایت را بپوش و کارهایی را انجام بده که سال ها است به خودت می گویی دیگر بزرگ شده ای و یک خانم این کارها را نمی کند که!

منودلیار هم امروز با کلی مقاله های هیجان انگیز دخترانه به تو کمک می کند و ایده های هیجان انگیزی به تو می دهد. یادت نره امروز مقاله ها را دنبال کنی.

ولی کنجکاو نیستی بدونی اصلا این روز جهانی دختر از کجا آمده است و هدف از نام گذاری یک روز به اسم دختر چه است؟ پس با منودلیار همراه باش

سازمان ملل از سال ۲۰۰۲ تاریخ ۱۱ اکتبر مصادف با ۱۹ مهر را روز جهانی دختر نام گذاری کرده است با این هدف که فرصت بیش تری در اختیار دختران دنیا قرار گیرد که خود را ابراز کنند و همچنین به نابرابری جنسیتی شامل تحصیلات، تغذیه، حقوق قانونی، امکانات پزشکی، ازدواج اجباری، تجاوز و خشونت علیه زنان توجه بیش تری شود.

شعار روز جهانی دختر ۲۰۱۸:  With Her: A Skilled GirlForce

امروزه دختران خود را برای ورود به بازار کاری آماده می کنند که مستلزم خلاقیت و آموزش است. دنیای امروز به کارمندان ماهر و تحصیل کرده نیاز دارد این در حالی است که متاسفانه حدود ۲۵ درصد جوانان دنیا که بیش تر آن ها دختر هستند، نه تنها کار ندارند بلکه حتی فرصت تحصیل و یا آموزش هم به آن ها داده نشده است.

از هزار میلیون نفر نیروی جوان، حدود ۶۰۰ میلیون آن دختران جوان هستند اما متاسفانه بیش از ۹۰ درصد این دختران در کشورهای در حال توسعه مشغول به کارهای غیررسمی و ناامنی هستند که در قبال آن حقوق کمی دریافت می کنند و یا حتی حقوقی نمی گیرند.

سازمان ملل امسال با انتشار این اخبار در وب سایت رسمی خود به مناسبت روز دختر و با شعار With Her: A Skilled GirlForce (به کمک خود او: نیروی کار دختران ماهر) تلاش می کند با کمک خود دختران، دولت ها و سازمان های حقوق بشر شرایطی برابر را برای تحصیل و آموزش بیش تر دختران فراهم کند تا دختران جوان هم بتوانند با موفقیت از استعدادها و توانایی خود برای ساختن دنیایی بهتر برای همه هم گام با مردان بهره بگیرند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

جنگ چهرهٔ زنانه ندارد

سوییت بلیس در روز جهانی کیک

کیک جادوی سیاه به مناسبت روز جهانی کیک