زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رنگ پوست صورت، یکی از موارد مهمی است که ما خانم ها برای آرایش کردن و همینطور انتخاب لباس باید آن را در نظر بگیریم. اگر برای خرید زمان زیادی صرف می کنی و در نهایت در انتخاب رنگ مناسب لباس تردید داری، بهتر است کمی بیشتر دقت کنی و رنگ هایی را انتخاب کنی که با پوست صورت تو بیشترین همنشینی را دارند. دوست داری بدانی بهترین و متناسب ترین رنگ لباس برای پوست تو کدام است؟ من چند راه حل برای تخمین کامل ترین پالت رنگی متناسب با انواع رنگ پوست، به تو معرفی می کنم.

بر اساس جدول زیر، می توانی رنگ پوست چهره ات را با هرکدام از این نمونه ها تطبیق دهی. اگر رنگ چهره تو بین دو نمونه پیشنهادی در این جدول قرار دارد، می توانی از رنگ هایی که برای هردوی آنها تعیین شده استفاده کنی. اما با همه این ها، انتخاب رنگ یکی از معدود مواردی است که با وجود همه این راهکارها، می تواند اشتباه از آب درآید! پس بهتر است چندان سخت نگیری! یادت باشد هرجا که لازم دیدی و دوست داشتی سبک خاص خودت را دنبال کنی، بهترین کار این است که این لیست را کنار بگذاری! مهم این است که رنگ ها و مدل های مختلف را امتحان کنی تا ببینی چه چیزی برای تو بهترین است…

در ردیف سمت چپ جدول، رنگ پوست بر اساس چهره یک شخصیت مشهور معرفی شده است؛ در ردیف وسط رنگ هایی که برای انتخاب لباس این پوست مناسب اند و در ردیف سمت راست، رنگ هایی که برای انتخاب لباس این پوست مناسب نیستند قرار گرفته است.

اگر رنگ چهره تو سفید و روشن است (مثل کونان اوبرین)، از رنگ های گرم خاکی، هلویی، صدفی، قرمز، آبی روشن و سبز استفاده کن. یادت باشد از سیاه و سفید دوری کنی! کنتراست و تضاد زیاد برای ظاهر تو نامناسب است و تنها باعث می شود کمبود رنگ چهره ات بیشتر نشان داده شود.

اگر رنگ چهره تو کرم است (مثل جاستین تیمبرلیک)، رنگ های پاستلی بهترین انتخاب برای توست. به آبی روشن، صورتی ملایم، بنفش یاسی و زرد صدفی فکر کن! رنگ های خنثی هم برای تو مناسب اند، مثل بژ ملایم و خاکستری گرم. از رنگ های اصلی، خالص و همچنین رنگ های خیلی تیره مثل سیاه و ارتشی که می توانند تو را بی روح و خسته نشان دهند دوری کن!

اگر پوست چهره تو زیتونی و سبزه است (مثل آدرین گرنیر)، از رنگ های گرم مثل قهوه ای تیره، زرد پرتقالی، سبز زیتونی، قرمز تیره و بنفش استفاده کن. یادت باشد از رنگ های سیاه و سفید، پاستلی و هر رنگ مرده ای دوری کنی!

اگر رنگ چهره تو تیره است (مثل ویل اسمیت)، لباس های با رنگ های تیره برای تو عالی خواهند بود، مثل سیاه، خاکستری تیره و ارتشی. همچنین تناژ تیره همه رنگ ها نیز برای تو مناسب است. سبز زمردی، آبی کبود و بنفش سلطنتی را به یاد داشته باش! سفید و رنگ های پاستلی هم برای تو کاربردی خواهند بود. از تناژ خاکی و رنگ های بی روح دوری کن!

اما صرف نظر از همه اینها، ۴ رنگ برای تمام چهره ها مناسب و دلپذیرند: بادمجانی، قرمز خالص، کله غازی و گلبهی ملایم. چرا که هیچ رنگ پوستی با این رنگ ها بیمار و خسته به نظر نمی رسد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چطور با متناسب لباس پوشیدن، لاغرتر و خوش اندام تر به نظر برسیم؟

رنگ لباس در مورد شخصیت افراد چه می گوید؟

بهترین رنگ رژ لب برای تو