زمان مطالعه : ۳ دقیقه

جوانسازی پوست و زیبایی آن جزو یکی از مواردی است که بیشتر خانم ها این روز ها به آن اهمیت می دهند. داشتن یک پوست جوان و شاداب بهترین چیزی است که می تواند زیبایی تو را تضمین کند. جوانسازی پوست برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک، افتادگی ها و دیگر مشکلات پوستی که با افزایش سن ایجاد می شوند، راه های مختلفی دارند. برخی از راه ها با جراحی و سخت تر هستند و برخی دیگر با چند روش ساده مانند ماساژ، ماسک و درمان های خانگی بر طرف می شوند. همیشه بهترین راه این است که برای درمان یک مشکل از قبل موارد پیشگیری از آن را انجام بدهیم. روش های پیشگیری نه تنها ساده تر و کم هزینه تر بوده بلکه مدت زمان دچار شدن به آن مشکل خاص را نیز به تعویق می اندازد. امروز هم می خواهیم با هم راجع به یکی از ساده ترین روش های جلوگیری از پیری پوست صحبت کنیم. ماساژ های پوستی یکی از ساده ترین و راحت ترین روش هایی هستند که بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانی خودت در خانه آن را انجام بدهی. پس برویم با هم بهترین ماساژ ها برای جوانسازی صورت را ببینیم.

خیلی جالب است که فقط با چند حرکت ساده بدون پرداخت هیچ هزینه می توانی نتیجه ای شبیه عمل های جراحی، تزریق بوتاکس و کرم های مراقبتی گران قیمت را تجربه کنی. با انجام این ماساژ های فوق العاده می توانی صورتی جوان داشته باشی و از آن لذت ببری. حالا چند نکته مهم وجود دارد اول اینکه باید بدانی کدام قسمت ها را ماساژ بدهی و دوم اینکه چجوری ماساژ بدهی.

از بین بردن خطوط پیشانی

برخی از ماساژ های صورت هستند که علاوه بر آرامش سر و شقیقه باعث صاف شدن پیشانی و از بین رفتن چین و چروک های آن می شود. یکی از ماساژ های مخصوص این ناحیه گذاشتن انگشتان شصت در اطراف شقیقه و ماساز دادن آن است. در این مرحله بقیه انگشتان را به هم بچسبان و پیشانی ات را با حرکات دورانی کوچک و آرام ماساژ بده. به این صورت که از بین دو ابرو حرکات را شروع کن و به سمت بالا و ناحیه خارجی پیشانی برو

حدودا ۱ دقیقه این ماساژ را انجام بده. این کار باعث تحریک کلاژن سازی، افزایش گردش خون و کم کردن چین و چروک ها می شود.

شادابی گونه ها و برجسته کردن آن

داشتن گونه های برجسته یکی دیگر از عوامل جوان نسان دادن چهره است که می توانی با انجام چند حرکت ساده بدون نیاز به هیچ گونه تزریقی آن را داشته باشی.

برای برجسته کردن گونه ها ابتدا انگشت اشاره و بعدی اش را زیر استخوان گونه، نزدیک دهانت قرار بده و با استفاده از حرکات نسبتا فشار دار گونه هاینت را به سمت بالا بکش. این حرکت را از زیر گونه تا نزدیکی مو ها ادامه بده و حدودا ۱۰ مرتبه تکرار کن. این حرکت باعث سفت شدن و برجسته کردن گونه ها می شود.

از بین بردن خط خنده

برای از بین بردن خط خنده دهان و پشت لب هایت را با فشار باد کن و محکم آن را خارج کن. انجام روزی چند مرتبه از این حرکت به راحتی می توانی در پر کردن خط خنده و حتی دچار نشدن به آن کمک کند.

به طور کلی رعایت یک سری از موارد و تغییر سبک زندگی نیز می توانند به این روند جوان سازی یا طولانی جوان ماندن کمک کنند. مواردی از جمله استفاده از کرم ضد آفتاب، استفاده از کرم های مرطوب کننده کلاژن ساز یا حاوی هیالورونیک اسید، پرهیز از مصرف دخانیات و الکل، پاک کردن آرایش قبل از خواب، داشتن خواب کافی، نوشیدن آب زیاد و در نهایت انجام ان ماساژ های ساده می توانند به راحتی در این قضیه تو را یاری کنند.

باز هم تاکید می کنم که بهتر است این ماساژ ها از سنین جوانی و قبل از ایجاد چین و چروک ها یا عمیق شدنشان انجام شوند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

معرفی بهترین محلول های پاک کننده آرایش

بهترین کرم پودر مناسب پوست چرب کدام است

هر آنچه که باید برای مراقبت از پوست صورت بدانی