زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همه ما می دانیم که موهای فر علاوه بر زیبایی و جذابیتی که دارند، برای منظم و زیبا به نظر رسیدن به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارند. در برخی مواقع نیز افرادی که مو فر دارند ترجیح می دهند مدل آنها را عوض کنند و  آن ها را صاف کنند. یکی از متداول ترین روش ها برای صاف کردن مو فر، اتوهای مو هستند. البته بد نیست بدانی استفاده مستمر و مداوم از این وسیله آسیب های جبران ناپذیری را به موها وارد می کند. در واقع روش های طبیعی معمولا نیاز به زمان بیشتری دارند تا جواب بدهند اما بهتر هستند و در کنار صاف کردن مو، آن را نیز تقویت می کنند. در این مقاله با ما همراه باش تا به معرفی انواع روش ها برای صاف کردن مو فر بپردازیم:

۱. شیر نارگیل: یک فنجان شیر نارگیل را همراه با یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترکیب کن و به مدت یک ساعت در فریزر قرار بده. سپس این ترکیب را به موهایت بزن و آنها را با یک حوله بپوشان. به مدت چند دقیقه به وسیله سشوار به موها حرارت بده تا موها سریع تر تغذیه شوند. در نهایت بعد از ۳۰ دقیقه با آب ولرم موها را بشور. با انجام این کار به مرور مو فر حالت مجعد خود را از دست می دهد. شیر نارگیل مثل روغن نارگیل سرشار از خواص فوق العاده، ویتامین های مفید برای سلامت مو و چربی های مورد نیاز مو و پوست سر است و با استفاده از آن می توانی موهایت را دوباره شاداب و سلامت کنی و زبری و خشکی مو فر را از بین ببری. 

۲. روغن زیتون: دو عدد تخم مرغ را با مقداری روغن زیتون به خوبی ترکیب کن و این ترکیب را به مدت ۴۵ دقیقه بر روی موها قرار بده. سپس با شامپو بشور. با استفاده از این ماسک دو الی سه بار در روز، پس از یک ماه شاهد تغییرات شگفت انگیزی خواهی بود و متوجه می شوی که موها کم کم حالت فر خود را از دست می دهند. این ماسک طبیعی برای تقویت مو بسیار خوب است و چربی موجود در روغن زیتون، خشکی و زبری مو فر را رفع می کند. همچنین تخم مرغ حاوی پروتئین زیادی است که موها برای سلامتی و طراوت خود به آن نیاز دارند. 

۳. شیر و عسل: به یک فنجان شیر کمی عسل و موز له شده اضافه کن و این ترکیب را به خوبی بهم بزن. سپس این ماسک را بر روی موها قرار داده و پس از یک ساعت آنها را بشور. ماسک شیر و عسل برای تقویت مو فر و رفع زبری و خشکی آن فوق العاده است. همانطور که می دانی شیر سرشار از پروتئین است که مو برای سلامتی به پروتئین نیاز دارد. از طرف دیگر عسل نیز برای تقویت مو فوق العاده است. 

۴. شیر: می توان گفت که شیر مانند معجزه برای مو فر عمل می کند. مقداری شیر را بر روی موهای خشک اسپری کرده و بعد از ۳۰ دقیقه موها را با آب بشور. خواهی دید که شیر به دلیل چربی و پروتئین بالایی که دارد چطور مو فر را خوش حالت و نرم می کند و رطوبت مورد نیاز مو را تأمین می کند. 

بهترین کار این است که مو فر را با انواع مورد نیاز مو و ویتامین ها و پروتئین های طبیعی تقویت کنی و به رفع خشکی و زبری آن کمک کنی. مو فر اگر خوش حالت بایستد و خشکی نداشته باشد، زیباترین است. پس به جای این که مرتب سشوار به دست بگیری یا با اتو مو به جان موهای زیبایت بیفتی، سعی کن حالت موهایت را زیبا نگه داری. یادت باشد همیشه پیش از استفاده از سشوار و اتو مو برای صاف کردن مو، از انواع روغن های تقویت کننده و ماسک های مو استفاده کنی تا موهایت آسیب نبینند. باید از شامپو نرم کننده استفاده کنی و همیشه مراقب شانه زدن به موهایت باشی. 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۰ نکته که هر خانم مو فرفری باید بداند

۵ ترفند برای تقویت مژه ها

مو فرفری ها بخوانند