زمان مطالعه : ۲ دقیقه

همه ما می دانیم که موهای فر علاوه بر زیبایی به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارند. در برخی مواقع نیز افراد با موی فر ترجیح می دهند مدل آنها را عوض کنند و یکی از متداول ترین روش ها برای صاف کردن این نوع مو، اتوهای مو هستند. البته بد نیست بدانی استفاده مستمر و مداوم از این وسیله آسیب های جبران ناپذیری را به موها وارد می کند. در واقع روش های طبیعی معمولا طولانی مدت اما بهتر هستند و در کنار صاف کردن مو، آن را نیز تقویت می کنند. به همین دلیل در این مقاله با ما همراه باش تا به معرفی انواع روش ها برای صاف کردن موهای فر بپردازیم:

۱. شیر نارگیل: یک فنجان شیر نارگیل را همراه با یک قاشق غذاخوری آب لیمو ترکیب و به مدت یک ساعت در فریزر قرار بده. سپس این ترکیب را به موها بزن و آنها را با یک حوله بپوشان. به مدت چند دقیقه به وسیله سشوار حرارت داده تا موها سریعتر تغذیه شوند. در نهایت بعد از ۳۰ دقیقه با آب ولرم موها را بشور. با انجام این کار به مرور حالت مجعد خود را از دست می دهند.

۲. روغن زیتون: دو عدد تخم مرغ را با مقداری روغن زیتون به خوبی ترکیب کرده و به مدت ۴۵ دقیقه بر روی موها قرار بده. سپس با شامپو بشور. با استفاده از این ماسک دو الی سه بار در روز، پس از یک ماه شاهد تغییرات شگفت انگیزی خواهی بود.

۳. شیر و عسل: به یک فنجان شیر کمی عسل و موز له شده افزوده و به خوبی بهم بزن. بر روی موها قرار داده و پس از یک ساعت آنها را بشور.

۴. شیر: می توان گفت که شیر مانند معجزه برای موهای فر عمل می کند. مقداری شیر را بر روی موهای خشک اسپری کرده و بعد از ۳۰ دقیقه موها را با آب بشور.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۵ ترفند برای تقویت مژه ها

مراقبت از پوست و مو در فصول سرد