زمان مطالعه : ۳ دقیقه

با نزدیک شدن به فصل بهار و خانه تکانی، یکی از مهمترین موضوعات تمیز کردن زیورآلات و جواهرات در خانه است. این کار علاوه بر افزایش طول عمر، باعث جلوه بیشتر آنها نیز می شود. اما گاهی با پاک کردن و مراقبت اشتباه باعث آسیب به اکسسوری ها می شویم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا به معرفی بهترین روش ها برای تمیز شدن زیورآلات بپردازیم:

۱. مروارید: همیشه زیورآلات با این جنس را در کیف ها و بسته هایی از جنس کتان قرار بده، از بقیه اکسسوری ها جدا کرده و به هیچ وجه از پلاستیک استفاده نکن. پس از هر بار استفاده آنها را با یک پنبه کتان تمیز کن تا چربی پوست بر روی مروارید باقی نماند.

۲. طلا: همیشه قبل از حمام یا شستشو به وسیله صابون، زیورآلاتی که از جنس طلا هستند را دربیاور، زیرا به مرور باعث می شود درخشش خود را از دست بدهد. برای تمیز کردن طلا مقداری مایع ظرفشویی را در کمی آب ولرم ترکیب کرده و با یک برس نرم به آرامی سطح آن را پاک کن. توجه داشته باش که دمای بالا به طلا آسیب می رساند.

۳. الماس: بهترین راه برای تمیز کردن آن استفاده از آب کفِ ولرم و یک برس نرم یا مسواک قدیمی است. سپس الماس را به وسیله یک پارچه خشک و در جای خود قرار بده.

۴. نقره: برای تمیز کردن نقره حتما از محلول پاک کننده یا خمیر دندان استفاده کن.

۵. بدلیجات: آب گرم و کمی جوش شیرین بهترین ترکیب برای تمیز کردن این دسته است. به وسیله یک برس نرم یا پنبه کتان می توانی آنها را تمیز نمایی.

۶. فیروزه: آب معدنی ولرم و یک حوله نرم برای تمیز کردن آن کافی است. به یاد داشته باش که باید حوله را خیس کنی و به فیروزه بزنی و از مواد شیمیایی برای پاک کردن این نوع بپرهیزی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

انتخاب گردنبند متناسب با یقه لباس

بهترین مدل های ساعت برای سال ۲۰۱۸