زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فرم و حالت ابرو ها علاوه بر تاثیر در زیبایی و حالت چشم ها به شدت و خیلی نامحسوس می تواند در نشان دادن احساس و مدل چهره تو تاثیر گذار باشد. احتمالا برای تو هم پیش آمد که مثلا همیشه یک آرایشگاه و پیش یک آرایشگر خاص ابرو هایت را بر میداشتی اما همین که آرایشگرت را عوض می کنی، می آیی خانه و می بینی چقدر قیافه ات عوض شده است؛ آنجاست که می بینی یک تار مو کمتر و بیشتر برداشتن یا فقط تغییر های میلی متری در حالت ابرو ها چقدر می تواند روی چهره ات تاثیر گذار باشد. حالا از آنجایی که ابرو ها در زیبایی صورت بی تاثیر نیستند و فرم ابرو ها نیز به چشم ها شکل می دهد بنابر این کم پشت یا خالی بودن آن ها می تواند مشکل ساز شود. از طرفی این روز ها همه ترند های زیبایی علاوه بر نزدیک شدن به زیبایی طبیعی صورت روی پر پشت بودن ابرو ها هم تاکید دارند، بنابراین دانستن علت این کم پشتی ابرو ها و راه های درمان آن با نسخه های خانگی و گیاهی پرپشت کننده ابرو یکی از چیز هایی است که بیشتر ما خانم ها به دنبال آن هستیم. دانستن ساده ترین و بهترین روش های خانگی پرپشت کردن ابرو ها می تواند یکی از همان ترفند های درمان خانگی بسیار مفید و کاربردی باشد که علاوه بر زود نتیجه گرفتن در زیبا تر کردن چهره مان هم نقش دارد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی این روش های خانگی و در دسترس برای پرپشت شدن ابرو ها بپردازیم پس در ادامه مقاله همراه من باش.

دلایل متعدد و بسیار زیادی برای ریزش و کم پشت شدن ابرو ها وجود دارد و به طبع آن راه های مختلفی برای پرپشت کردن ابرو ها در اینجا بهترین و متداول ترین روش ها را با هم بررسی می کنیم.

یکی از بهترین راه های حفظ ابرو ها در حال رشد خودداری از استفاده از موچین تا زمانی که ضخامت مورد نظر را به دست آورید.

اگر رژیم غذایی ات فاقد ویتامین ها و مواد مغذی باشد، همانطور که بدنت نیاز دارد سالم باشد، این می تواند رشد ابرو ها را نیز در بر بگیرد. برای داشتن بدن سالم، نیاز به یک رژیم مغذی داری، برای داشتن ابرو های ضخیم نیز بدنت نیاز به مواد مغذی دارد که مکمل ها می تواند این کار را انجام دهند. برخی از مواد مغذی مورد نیاز برای تقویت بدن، برای تحریک رشد ابرو نیز کاربرد دارند که از جمله آن ها می توانی به مواد غذایی حاوی ویتامین های گروه B، اسید های چرب امگا ۳، پرتئین، روی و زینک باشد.

یکی از بهترین، ساده ترین و ارزان قیمت ترین روش های درمان خانگی، درمان با انواع روغن های مغذی است. روغن کرچک یکی از موثر ترین این روغن هاست که به خوبی می تواند روی رشد مجدد ابرو ها تاثیر گذار باشد. از زمان های قدیم، یونانیان و مصریان آورده اند که چگونه از روغن کرچک برای مقاصد مختلف استفاده می شود، مانند روشنایی چراغ های نفت، ملین ها و درمان های زیبایی. در واقع، روغن کرچک اغلب در لیست مواد تشکیل دهنده رژ لب، لوسیون و ریمل مژه و ابرو است. این روغن سنتی ،باعث افزایش رشد ابرو می شود. بهتر سات قبل از خوابیدن با تکه ای پنبه یا گوش پاک کن کمی از این روغن ها راروی پوست تمیز و بدون آرایش خود بزنی، ابرو هایت را ماساژ بدهی و صبح روز بعد آن را با آب بشویی. این روش بسیار موثر بعد از چند هفته به سرعت اثرات خود را نشان می دهد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۳ نکته برای مراقبت از پوست چرب

معجزه ماست در زیبایی

نمک صورتی و خواص آن