زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شکی نیست که استفاده از رژلب باعث افزایش درخشش و زیبایی چهره می شود، زیرا جذابیت بیشتری را برای تو به ارمغان می آورد و تکمیل کننده آرایش نیز محسوب می شود. انتخاب رنگ رژلب اهمیت زیادی دارد و در صورت استفاده از رنگ نامناسب، آرایش و ظاهر کلی صورت خسته و کدر به نظر می رسد. به همین دلیل در این مقاله راهکارهایی برای انتخاب رژلب را با تو در میان می گذاریم:

– تُن پوست خود را بشناس. گرم، سرد یا خنثی. یکی از بهترین راهکارها توجه به رگ مچ دست است. رگ های بنفش نشان دهنده پوست سرد و سبز نشان دهنده پوست گرم است. اگر نمی توانی بین سبز و آبی تشخیص قائل شوی، رنگ پوست تو خنثی به حساب می آید.

– پس از این کار سایه مناسب رنگی را پیدا کن. برای افرادی با پوست سرد، تمامی طیف های بنفش آبی و اصلی ترین رنگ قرمز انتخابی ایده آل بوده و در مقابل برای افراد پوست گرم و خنثی طیف های هلویی و نارنجی مناسب است.

– افرادی که پوست سفید دارند، رنگ های صورتی، مسی، موکایی و قرمز مایل به ارغوانی به چهره آنها گرما و جذابیت بیشتری می بخشد. از رنگ هایی که تن زرد یا طلایی دارد بپرهیز، زیرا صورت را خسته نشان می دهد.

– برای افرادی با پوست گندمی، رنگ های مسی، قرمز، صورتی (به جز صورتی کمرنگ) بسیار ایده آل است. این افراد باید از انتخاب رنگ هایی با تن بنفش و قهوه ای تیره اجتناب کنند.

– برای افراد دارای پوست تیره، کاراملی، شامپاینی و رزگلد بهترین انتخاب بوده و در مقابل بنفش تیره، قرمز با تن قهوه ای بدترین انتخاب است.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مزایای دوش آب سرد

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست