زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آیا بی خوابی بدترین دشمن تو است و با آن مبارزه می کنی؟ هیچ چیز بدتر از بیدار ماندن در شب و بی خوابی نیست. بدون شک شیر ولرم را امتحان کرده ای، اسانس اسطوخودوس هم بر روی بالش‌ات ریخته ای و حتی گوسفند های خیالی را شمرده ای اما افسوس، آن خواب شیرین به سراغت نمی آید. در ادامه بهترین ترفند تنفس برای خوابیدن در عرض چند ثانیه را به تو معرفی می کنیم. آیا این تکنیک می تواند راه حل طلایی برای بی خوابی باشد؟

این روش ۴-۷-۸ با الهام از یوگا، توسط دکتر “آندرو ویل” از آریزونا معرفی شده است. دکتر “ویل” ادعا می کند که تکنیک تنفس ۴-۷-۸ می تواند به افراد کمک کند تا در عرض ۶۰ ثانیه به خواب فرو روند. این روش همانند یک آرام بخش طبیعی منجر به کاهش استرس خواهد شد.

چگونه آن را انجام می دهیم؟

۱.     پیش از شروع، نوک زبانت را روی سقف دهان، بالای دندان ها قرار بده و در طول تمرین آن را نگه دار.

۲.     بازدم را با صدای بلند به طور کامل از طریق دهان انجام بده.

۳.     دهان خود را ببند و به آرامی از طریق بینی نفس بکش و تا عدد چهار بشمار.

۴.     نفست را به مدت هفت ثانیه نگه دار.

۵.     بازدم را از طریق دهان تا شمارش هشت انجام بده.

۶.     این کار را سه بار تکرار کن.

یادت باشد که عمل دم را به آرامی، از طریق بینی و عمل بازدم را از طریق دهان و با صدای بلند انجام دهی؛ زبانت را نیز در طی انجام این تمرین، روی سقف دهان نگه دار. تنفس عمیق، باعث جذب بیشتر اکسیژن و آرام شدن سیستم عصبی می شود و همچنین به تو کمک می کند تا با بدن و تنفس، ارتباط برقرار کرده و ذهنت را از افکار روزمره ای که در روند خواب اختلال ایجاد می کنند، منحرف کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند.

راهکارهای برای درمان سردرد

سریعترین روش ها برای رفع سکسکه

راهکاری جادویی برای پرپشت شدن ابروها