زمان مطالعه : ۳ دقیقه

چشم ها اصلی ترین جزء صورت به حساب می‌ آیند جلوه بسیار زیادی دارند. اولین نقطه از صورت که توجه همه به آن جلب می شود چشم است و از زمان های قدیم معتقد بوده اند که چشم دریچه روح است؛ چرا که حرف های زیادی برای گفتن دارد. انتخاب آرایش درست و رنگ مناسب برای آرایش چشم یکی از کلیدهای اصلی زیبایی آن ها است. در بین رنگ های متنوع سایه چشم، برخی از سایه ها درخشش چشم ها را افزایش می دهند و برخی دیگر، آن ها را بی حالت و خسته و بی روح می کنند. از این به بعد با در نظر گرفتن رنگ چشم هایت، بهترین و مناسب ترین سایه چشم را انتخاب کن که آرایش چشم زیباتری داشته باشی و جلوه چشم هایت را چند برابر کنی! 

آرایش چشم های آبی

سایه رنگ قهوه ای، انتخاب مناسبی برای افرادی است که چشم های آبی دارند. اگر چشم های آبی مایل به خاکستری داری، می توانی از رنگ طوسی روشن نیز استفاده کنی. برای مداد چشم نیز، رنگ سورمه‌ ای یا مشکی بهترین گزینه است. به هیچ وجه از سایه آبی استفاده نکن. رنگ سایه آبی، آبی چشم های تو را تحت تأثیر قرار می دهد و تمام جلوه و برق طبیعی چشم هایت را از بین می برد. بهتر است اجازه دهی رنگ طبیعی تو چشم های تو، نقطه اصلی صورتت باشد و حسابی خودی نشان دهد.

آرایش چشم های قهوه ای

افرادی که چشم های قهوه ای دارند، متنوع ترین گزینه ها را از بین طیف های تیره مثل طوسی، سورمه ای، قهوه ای و مشکی می‌توانند داشته باشند. در واقع، گزینه های تو بی حد و حصر است. ترفند مناسب آرایش این رنگ چشم، استفاده از مداد چشمی تیره تر از رنگ چشم ها است؛ مثل مشکی؛ تا به چشم ها جلوه دهد. از رنگ های روشن پرهیز کن. خط چشم رنگ تیره، چشم های تو را جذاب تر نشان می دهد. می توانی به سراغ مدل های دنباله دار و گربه ای بروی یا به سادگی از یک خط چشم نازک استفاده کنی.

آرایش چشم های عسلی

برای آرایش برای این رنگ چشم، سایه قهوه ای، طلایی تیره و سبز است. از مداد چشم قهوه ای یا مشکی استفاده کن. مداد چشم به چشم ها جلوه می دهد و خط مژه ها یا انتهای پلک ها را دقیق تر و مشخص تر می کند؛ به همین دلیل رنگ چشم های روشن و جذاب تو هم بیشتر جلوه می کند. 

آرایش چشم های سبز

سایه چشم بنفش و قهوه ای، بهترین گزینه برای چشم های سبز هستند. از مداد چشم قهوه ای تیره استفاده کن اما از رنگ های روشن به خصوص آبی و سبز پرهیز کن. 

البته که انتخاب نوع آرایش به سلیقه تو بستگی دارد. می توانی سایه چشم را حذف کنی و تنها از خط چشم یا ریمل استفاده کنی تا به چشم هایت حالت بدهی و مژه هایت را جلوه تر کنی. اما برخلاف تصوری که داری، استفاده از سایه چشم نه تنها سخت نیست، بلکه می تواند بسیار ساده باشد و نقش مهمی در آرایش چشم تو ایفا کند.

آرایش چشم محبوب تو کدام است؟ اصولاً طرفدار استفاده از سایه چشم هستی یا ترجیح می دهی تنها از خط چشم مشکی یا ریمل ساده استفاده کنی؟

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۵ راز آرایش و زیبایی از زبان برترین آرایشگران جهان

آرایش آبی چشمها

۴ ترفند برای بزرگ نشان دادن چشم ها