زمان مطالعه : ۴ دقیقه

در هفته مد مربوط به پاییز و زمستان که در مهم ترین کشور های این صنعت برگزار شد، شاهد مجموعه های بی نظیری از طراحان مطرحی بودیم که هر یک برای نمایش آثار خود، از آرایش های خاص و جذابی برای مدل ها استفاده کرده بودند. هر سال در دنیای مد، فشن و زیبایی شاهد ترند های بسیار زیادی هستیم که نه تنها لباس پوشیدن ما را در بر میگیرد بلکه در معقوله زیبایی، آرایش مو، نگهداری از پوست و حتی لوازم جانبی استایل ما هم دخیل هستند. ییکی از جذاب ترین های این موارد که بیشتر خانم ها از آن لذت می برند، همین ترند های زیبایی و آرایشی است. البته خدا را شکر مدتی است که ترند های مراقبت از پوست، زیبایی پوست طبیعی و نگهداری از آن بسیار روی بورس آماده و حتی روی ترند های آرایشی هم تاثیر گذار بوده اند. با این حال دنیای آرایش و زیبایی که یکی از پر درآمد ترین صنعت های تجاری در جهان هستند هرگز خود را عقب نمی کشند و هر فصل با ترند های جدید تری جای پای خودشان را در دل همه مخاطبانشان حفظ می کنند. با نزدیک شدن فصل پاییز که که دقیقا کنار گوشمان ایستاده ترند های آرایشی هم علاوه بر لباس ها عوض شده و قرار است سبک های آرایشی متفاوتی را با هم ببینیم. شاید برای تو هم سوال باشد که این سبک ها از کجا می آیند و هر چند وقت یک بار عوض می شوند؟

باید بگویم که هر سال دو فصل اصلی در دنیای مد دارد و هر فصل این ترند ها عوض شده که خبر تعویض آن از هفته های مدی که تقریبا از ۶ ماه قبل برای فصل آینده به روی صحنه می روند، داده می شوند. با برگزاری هر هفته مد، طراحان، استایلیست ها و همه دست اندرکاران این صنعت ما را از ترند های فصل آینده با خبر کرده و به مرور این ترند ها توسط افراد مختلف از جمله سلبریتی ها، بلاگر ها و… رواج می یابد.

امروز هم می خواهیم سری بزنیم به ترند های آرایشی پاییز و زمستان ۲۰۱۹/۲۰ که برخی از آن ها از پاییز گذشته همراه ما مانده اند و برخی دیگر دستخوش تغیراتی شده اند و گروهی از ترند ها هم جدید هستند. اگر بخواهیم به طور اجمالی یک جمع آوری از ترند های آرایشی امسال داشته باشیم باید بگویم که برای این فصل رژ لب های تیره با تناژ های مسی، قهوه ای زرشکی، عنابی تیره، بنفش تیره و همچنان نود ها با ما هستند. خط چشم های رنگی که بعضا به عنوان سایه هم استفاده می شوند از دیگر ترند های این فصل بوده. آرایش های ساده در کنار پوست های براق از ترند های جذاب فصل قبل است که در فصل آینده ما را تناژ های گرم تر همراهی می کنند. در ادامه با هم برخی از ترند های آرایشی پاییز ۲۰۱۹ را می بینیم.

PLEIN
PRABAL GURUNG
THE BLONDS
NAEEM KHAN
JEREMY SCOTT
NOON
VERONICA BEARD
SALLY LAPOINTE
AREA
MARC VALVO
DION LEE
TIBI
ULLA JOHNSON
TOM FORD
TORY BURCH
ZADIG & VOLTAIRE
SELF PORTRAIT
KATE SPADE
MARC JACOBS
OSCAR DE LA RENTA
COLOVOS
JASON WU
ANNA SUI
BOTTEGA VENETA
ALEXANDER WANG
BRANDON MAXWELL
CAROLINA HERRERA

اینجا برخی از ترند های آرایش های پاییزی که از فصل گذشته خبر ترند شدنشان را به ما داده اند و در این دو فصل پیش رو قرار است آن ها را ببینیم، مرور کردیم که می توانی از خیلی از آن برای آراشش های روزمره و مهمانی های پاییزی ات ایده بگیری.

منبع عکس ها: Elle

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چگونه با بودجه محدود شیک باشی؟

ترند شلوار جین های SLOUCHY در پاییز ۲۰۱۹

شاخص ترین ترند های بوت پاییز ۲۰۱۹ میلادی