زمان مطالعه : ۴ دقیقه

امروز یک بمب برگر دو طبقه داریم مخصوص طرفداران غذاهای گوشتی. این بمب گوشت و اسفناج به صورت بزرگ و در ابعاد خانواده تهیه می شود و تک نفره نیست. برویم سراغ نحوه درست کردن این غذای متفاوت و لذیذ.

در واقع لایه بیرونی بمب گوشت و اسفناج با خمیر پوشیده شده است، این خمیر می تواند خمیر پیراشکی باشد، خمیر تارت باشد یا از خمیر چند لایه یوفکا استفاده کنی. پس اول طرز درست کردن خمیر را با هم مرور می کنیم.

برای تهیه خمیر پیراشکی نیاز داریم به:

۲ پیمانه آرد

۱/۴ پیمانه روغن

۱ عدد تخم مرغ

۲ قاشق مرباخوری پودر خمیر مایه فوری

۱/۲ قاشق چای خوری شکر

۱/۳ پیمانه آب

۱/۲ قاشق چای خوری نمک

ابتدا شکر را در آب ولرم حل می کنیم و سپس خمیر مایه را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. اجازه می دهیم تا خمیر مایه عمل بیاید. حالا تخم مرغ و روغن را حسابی با هم مخلوط کرده و خمیر مایه ای که حدود ۱۰ دقیقه استراحت کرده است را به آن اضافه می کنیم. این مایع را آرام هم می زنیم و مخلوط آرد و نمک را آرام آرام به آن اضافه می کنیم تا حالت خمیری پیدا کند. هر زمان که احساس کردیم میزان آرد کافی است دیگر آرد اضافه نمی کنیم. خمیر را ورز می دهیم تا نرم و یک دست شود و به دست نچسبد. خمیر را داخل یک کاسه ای که با روغن چرب کرده ایم، می گذاریم و رو آن را توسط پارچه تمیز می پوشانیم. آن را در جای گرم به مدت ۱ – ۲ ساعت قرار می دهیم تا عمل بیاید و حجم آن دو برابر شود. وقتی آماده شد برای تهیه بمب گوشتی مان خمیر را به دو گلوله گرد و تپل تقسیم می کنیم.

حال اگر خواستیم از خمیر لایه ای یوفکا استفاده کنیم، با توجه به ابعاد موجود در بین خمیرهای یوفکا که آماده در فروشگاه هستند، پهن ترین نوع آن را انتخاب می کنیم. ما برای این غذا به یک خمیر مربع شکل نیاز داریم پس با توجه به اندازه مواد اگر احساس کردی که خمیر یوفکا باریک است می توانی دو یا سه عدد از آن را کنار هم قرار دهی به طوری که لبه آن ها با یکدیگر هم پوشانی داشته باشد و خودت یک سطح مربع شکل ایجاد کنی. حالا هر لایه را توسط قلمو به کره ذوب شده آغشته کرده و لایه بعدی را روی آن می گذاری، حدودا این کار را تا ۱۰ لایه تکرار کن؛ لایه اول و آخر خمیر یوفکا است. اگر برای تهیه بمب گوشتی استفاده از خمیر ترد یوفکا را انتخاب کردی، به دو تا مربع ۱۰ لایه ای از این خمیر نیاز داریم.

برای تهیه بمب گوشت و اسفناج به مواد زیر نیاز داریم:

خمیر به میزان لازم با توجه به مقدار مواد

۲ گلوله ۵۰۰ گرمی گوشت چرخ کرده

۲عدد پیاز سفید خلالی شده

۳ پیمانه بچه اسفناج

۳ – ۲ حبه سیر له شده

۸ عدد پنیر چدار ورقه ای

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده به اندازه ای که دوست داری

ابتدا لایه اول خمیر را (چه خمیر پیراشکی باشد، چه یوفکا) روی سینی چرب شده فر پهن می کنیم.

یک ماهیتابه بزرگ و گرد برمی داریم، آن را با کمی روغن چرب کرده و یکی از گلوله های گوشتی را به همراه نمک و فلفل کاملا کف آن پهن می کنیم. می گذاریم روی حرارت تا دو طرف آن سرخ شود. آن را روی خمیر قرار می دهیم، رویش را با پنیر چدار می پوشانیم و گلوله گوشتی بعدی را نیز به همین ترتیب با چاشنی نمک و فلفل سرخ کرده و کنار می گذاریم. در همان ماهیتابه ای که گوشت سرخ کرده ایم اگر تکه های سوخته نداشت پیاز را تفت می دهیم، در غیر این صورت ظرف دیگری را برای این کار انتخاب می کنیم. سیر را اضافه کرده و می گذاریم پیازها کاملا کاراملی بشوند و سپس اسفناج را اضافه می کنیم. حالا این مخلوط کاراملی را روی لایه اول گوشت و پنیر چدار می ریزیم و لایه دوم گوشتی را که سرخ کرده بودیم روی آن قرار می دهیم. باقی پنیر چدار را روی گوشت چیده و لایه دوم خمیر را روی مواد قرار می دهیم. یک برش دایره ای دور تا دور خمیر را می زنیم و اضافه های آن را جدا می کنیم. دو لبه خمیر بالا و پایین را توسط چنگال به هم فشار داده و روی خمیر را به زرده تخم مرغ آغشته می کنیم و کمی کنجد روی آن می پاشیم. حالا سینی را داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا خمیر کاملا طلایی شود.

بمب گوشت و اسفناج که با خمیر ترد پوشیده شده است آماه برش زدن و نوش جان کردن است. آن را به همراه سس کچاپ یا سس قرمز تند و شیرین میل کن.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

رولت گوشت با سوسیس خانگی

رول مرغ اسپایسی

کوفته گوشت به سبک ایتالیایی