زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کومونو
چه رازی پشت محصولات مینیمال این برند است، که همگان را شیفته خود کرده است؟ در سال های اخیر، برند کومونو بیشتر، بین جوان های ایرانی قابل پسند شده و کماکان شاهد مدل های متحرک، برای تبلیغات ساعت و عینک این برند در سطح شهر هستیم.

اینکه همه جوان های ایرانی را مدل خطاب کردم یک حقیقت است؛ زیرا این برند قابلیت این را دارد که آن ها را خوش استایل تر، نشان دهد. این برند در سال ۲۰۰۸  وارد ایران شد و اولین شعبه اش در تهران بود.

کومولایف، در سال ۹۲ رسماً شروع به کار کرد. کومولایف هم اکنون علاوه بر تهران در شیراز، کرج، اصفهان، مشهد، بندر عباس، بابلسر و لواسان شعبه دارد و دو شعبه کومونو در تهران (دپارتمان آپ آرت مان) و شعبه شیراز متعلق به سجاد افشاریان عزیز است.

شاید با خواندن اسم برند KOMONO حس عجیبی بهت دست لدهد. کومونو در زبان ژاپنی به معنای چیز های کوچک است. کومونو در بلژیک به دنیا آمده. نه! گیج نشو کومونو یک آدم نیست، اما اگر یک آدم بود، از آن مینیمالیست ها بود.

دو دوست قدیمی باعث و بانی شکل گرفتن این برند بودند؛ آنتون و راف. خط تولید این برند شامل ساعت مچی، عینک آفتابی و طبی است و طراحی های بلند پروازه ی این برند واقعا رویایی است. در حال حاضر دفتر مرکزی کومونو در بندر آنترپ بلژیک قرار داره. اما از همه این ها گذشته آن چیزی که خیلی توجه را جلب می کند، نقاشی های جذابی است که بر روی یک سری از ساعت ها دیده می شود مانند رنه ماگریت (نقاش بلژیکی) یا مکان های خاص در دنیا.

عینک آفتابی
این کمپانی در خط تولید عینک های آفتابی هم محصولات بسیار خاص ارایه می دهد. به این صورت که ترکیب رنگ هایی برای یک عینک آفتابی مشخص وجود دارد. برای مثال:
عینک “اطلس” دور شیشه سبز و دسته عینک قهوه ای
عینک ” رز کوارتز ” دور شیشه رز گلد و دسته عینک سبز
عینک “منفیس” دور شیشه قرمز و دسته عینک آبی
عکس “رز کوارتز” و “منفیس” در پایین آمده.

فریم عینک های پر طرفدار این برند، کلمنت و رنه هستند در رنگ بندی های مختلف، در واقع مدل کلمنت بیشترین رنگ بندی را دارد. جالب است بدانی که این کمپانی برای نام گذاری محصولاتش از اسم کارکنانش هم استفاده کرده است. دست ساز بودن این عینک ها یکی از دلایل طرفداران زیادش است و همین طور طراحی های مینیمال کلیه محصولات این کمپانی است. هر سال برای عکاسی کالکشن های جدید، این برند با همه دم و دستگاهش به کشور جدیدی می رود و حال و هوایی تازه به عکس هایش می دهد.
این بود داستان برند کومونو دوست داشتنی، امیدوارم لذت برده باشی.