زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هنگامی که خانه را ترک می کنی، به چه چیزی از همه بیشتر احتیاج داری؟ اگر این سوال را از طراح فرانسوی سیمون پورت ژاکوموس بپرسی، مدل کیف های جدید خود را با عنوان “Mini Chiquito” به تو پیشنهاد می کند که برای اولین بار در هفته مد پاریس ۲۰۱۹ به نمایش در آمده است. اگر مایل هستی که بیشتر در مورد این کیف های سوپر مینی ژاکوموس بدانی و با طراح خلاق آن بیشتر آشنا شوی، منودلیار را تا انتهای این مقاله دنبال کن.

در هفته مد پاریس برند ژاکوموس، کیفی را نمایش داد که لقب کوچکترین کیف جهان را به خود اختصاص داده و هم چنین کوچکترین کیفی است که تا به حال کت واک ها به خود دیده اند. سیمون ژاکوموس با آگاهی کامل و استراتژی ثابت شده ای این ترند کیف را راه انداخت. کیف های “Mini Chiquito”، در اندازه ۸ × ۱۰ به همراه یک دسته، به سرعت در بین سلبریتی ها نظیر ریحانا و کیم کارداشیان جا باز کردند و در مغازه ها نیز یک لیست انتظار بلند بالا برای سفارشات این مدل کیف ایجاد شده است. همه این ها نشان می دهد که این ترند، پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک ترند مهم اکسسوری در تابستان ۲۰۱۹ را دارد.

این اولین بار نیست که ژاکوموس اکسسوری های نا متعارف و عجیب و غریب طراحی می کند. تابستان ۲۰۱۸ نیز کلاه های حصیری بزرگ و سه بعدی و کیف های ساحلی آن، جزو ترند های مورد بحث و جذاب تابستان ۲۰۱۸ بود که بسیار مورد استقبال عموم نیز قرار گرفت. 

ظاهرا این طراح فرانسوی می خواهد دوباره آن تاثیر گذاری را تکرار کند ولی این بار با یک رویکردی متفاوت؛ این بار مینی به جای ماکسی. این نکات همه ثابت کننده آن است که سیمون پورت ژاکوموس آن چه که امروزه برای جلب توجه مخاطبان به آن نیاز دارد را درک کرده و به آن آگاهی کامل دارد. او به خوبی ارزش صفحات مجازی و تاثیرات آن بر میزان فروش و شناخته شدن را می داند.

آشنایی با طراح

سیمون پورت ژاکوموس متولد ۱۹۹۰، طراح مد و مدرن فرانسوی و بنیانگذار برند مد ژاکوموس “Jacquemus” است. ژاکوموس در یک خانواده کشاورز متولد شده است؛ پدرش گاه گاهی در بند های متال آواز می خواند و مادرش نقش به سزایی در رشد و تربیت او داشت. او در شهر کوچک “Mallemort” در جنوب فرانسه بزرگ شد. در سال ۲۰۰۸، در سن ۱۸ سالگی، او به پاریس رفت و در آن جا چند ماه در مدرسه اسمود “ESMOD” تحصیل کرد. اما او پس مدتی مدرسه را به خاطر موقعیت کاری ایجاد شده به عنوان دستیار استایلیت برای مجله فشن “Citizen K”، ترک کرد. مرگ ناگهانی مادرش باعث شد که او کار مستقل خود را به عنوان طراح مد زود تر از انتظار آغاز کند و او همیشه مادرش را منبع الهام خود معرفی می کند.

او فقط ۲۰ سال داشت که برند فشن خود را با نام ژاکوموس “Jacquemus” راه اندازی کرد. او طرح های خود را از طریق دوستانش که در جشن فشن نایت ووگ ۲۰۱۰ به تن داشتند، به عموم نشان داد. در سال ۲۰۱۲ او برای ارائه کلکسیونش به فشن شوی پاریس دعوت شد.

سیمون اکثر پارچه های مورد استفاده در کلکسیون هایش را از یک فروشنده لباس کار تهیه می کند. لباس های او دارای برشی ساده با جزئیات کم ولی اصیل هستند. ژاکوموس برخی از چاپ های استفاده شده در لباس هایش را از فیلم ها الهام گرفته است.

سیمون، خلاقیت های خود را با نام فشن “ساده” توصیف می کند. در سال ۲۰۱۴، او کلکسیونی را برای “La Redoute” طراحی کرد و در سال ۲۰۱۵، جایزه ویژه هیئت داوران LVMH را از آن خود کرد. ژاکوموس در سال ۲۰۱۷ لاین کفش را نیز به کلکسیون هایش اضافه کرد و علاوه بر این در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که می خواهد لاین لباس های مردانه را نیز در آینده راه اندازی کند. این طراح جوان و خلاق علاوه بر کفش، اکسسوری های دیگری مانند کیف و کلاه نیز طراحی می کند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

نگاهی به استایل های خیابانی در فشن شو های کوتوغ پاریس ۲۰۱۹

بهترین کفش های فشن شو های کوتوغ بهار ۲۰۱۹ پاریس

مروری برای کفش های برند DIOR در هفته کوتوغ پاریس