زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سال ها است که تو هم مثل من از گوریدگی و گره مو رنج می بری و احتمالاً تا کنون هیچ راه حل درستی برای آن پیدا نکرده ای. اصلاً نگران نباش، ما در این جا می خواهیم تو را با یک محصول و در حقیقت یک اختراع در دنیای زیبایی آشنا کنیم؛ پس این مقاله از منودلیار را تا انتها دنبال کن.

Tangle Teezer یک برس موی بدون دسته است و نکته قابل توجه و خاص در مورد این برس ها این است که این برس مو بسیار انعطاف پذیر و از دندانه هایی با طول های مختلف تشکیل شده است و به گونه ای در سر خم می شود که موهای گوریده در آن ناحیه را به راحتی باز میکند، به جای آن که آن را بکند و تو احساس درد بکنی. بنابراین، اختراع Tangle Teezer  انقلابی را در جهان زیبایی ایجاد کرده است. این برس مو از پلاستیک ساخته شده و رنگ های متفاوتی مانند صورتی، آبی روشن یا نارنجی دارد. همچنین نمونه های طرح دار آن نیز مانند طرح لئوپارد (پلنگی) یا پرچم بریتانیا قابل دسترس است.

۵ دلیل حائز اهمیتی که ثابت می کند هر خانومی باید یکی از این برس ها را داشته باشد را با هم مرور می کنیم:

  1. Tangle Teezer به راحتی گره های مو را بدون کشیدن، آزاد می کند. به خصوص موهای مرطوب، بدون دردسر و فوق العاده سریع باز می شوند.
  2. Tangle Teezer به دلیل فرم جذاب آن بسیار خوش دست است و با داشتن یک سرپوش از آن در مقابل آلودگی و خاک محافظت می کند. این امر باعث می شود که برس های Tangle Teezer برای هر کیفی مناسب باشند.
  3. طراحی شیک، تنوع در رنگ و طرح از ویژگی های بارز آن است که مورد استقبال افراد قرار گرفته است.
  4. این محصول حتی مورد توجه افراد مشهور نیز قرار گرفته است برای مثال ویکتوریا بکهام مدل گل گلی خود را در توییتر به اشتراک گذاشت و Cara Delevingne (مدل مشهور دنیای مد) یکی دیگر از افرادی است که از این محصول استفاده می کند.
  5. برس های Tangle Teezer برای انواع مختلف مو به ویژه برای موهای فرفری که بیشترین گره خوردگی را دارند، مناسب است و ثابت شده است که حتی موخوره مو را نیز به طرز عجیبی کاهش می دهند.

اکنون شاید برایت این سوال پیش آید که چه کسی این برس را اختراع کرده است ما در ادامه این مقاله تو را با او آشنا می کنیم:

بنیانگذار Tangle Teezer، شاون پالفری (Shaun Pulfrey) یک آرایشگر مو بریتانیایی است. او در سال ۱۹۷۸ میلادی کار خود را به عنوان یک رنگ کننده مو آغاز کرد. در طول دوران حرفه ای خود، او نزد افرادی نظیر پیر الکساندر، تونی و گای، نیکلی کلارک و سالن های ریچارد ورد کار کرد. در سال ۲۰۰۲ پالفری  با انتشار کتاب “من می خواهم بلوند باشم” (I Wanna Be Blonde)، نکته های مربوط به استایل خاص خود را به اشتراک گذاشت.

در سال ۲۰۰۳، Pulfrey شروع به تحقیق و توسعه ایده خود در رابطه با برس های Tangle Teezer با هدف ایجاد اولین ابزار حرفه ای بازکننده گره مو در جهان کرد. پالفری در سال ۲۰۰۵، آپارتمان خود را به عنوان سرمایه برای تولید این محصول فروخت.

در ابتدا هیچ کس به او اعتماد نکرد و در بعضی مواقع مورد تمسخر افراد قرار می گرفت با این حال او دست از تلاش بر نداشت و در سال ۲۰۰۸ حدود ۱۵۰۰ سفارش را به بازار عرضه کرد. این برند تجاری سود خود را در سال ۲۰۰۹ به دست آورد و شروع به گسترش در بازار جهانی کرد و اکنون در بیش از ۷۰ کشور فروخته می شود. این محصول چندین جوایز زیبایی را نیز از آن خود کرده است.

بعد از مدت زمانی شاون به فکر توسعه مدل های Tangle Teezer کرد برای مثال تولید برس “Salon Elite” که مخصوص سالن های مو و افراد حرفه ای طراحی شده است یا برس “Aqua Splash” که مخصوص موهای مرطوب است و همچنین یک نمونه از این برس ها برای کودکان با طرحی فوق العاده جذاب وجود دارد.

منیژه احمدی

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۷ مدل مو ساده که همه خانم ها از پس درست کردن آن بر می آیند

ترفند هایی برای شادابی پوست و جذاب کردن چهره های خواب آلود

چند مدل مو مناسب برای باریک تر جلوه دادن صورت های درشت و پهن