زمان مطالعه : ۶ دقیقه

خب آقایان و خانم ها بشتابید که بحث داغ و هیجان انگیز داریم امروز. می دانی که تقریبا یک هفته از شروع جشنواره فیلم فجر می گذرد و همیشه حاشیه های جانبی این مراسم ها برای مردم جذاب تر است. نمی خواهم بگویم که ما تا به حال به لباسمان اهمیت نمی دادیم اتفاقا ما ایرانی ها جزو مردمانی در جهان هستیم که هم لباس پوشیدن برایمان مهم است و هم هزینه زیادی صرف خرید لباس می کنیم اما چند وقتی است که هم افراد مشهور هم دست اندر کاران حوزه مد و فشن به فکر اهمیت مراسم های مهم ملی افتاده اند و دریافتند که ای بابا آقا جان چقدر این مراسم ها می تواند در ترویج ترند، یاد دادن مد روز و حتی تبلیغ کار طراحان موثر باشد. خلاصه که این افراد به خصوص طراحان عزیز دل مدتی است که در این مراسم خودی نشان می دهند و درستش هم همین است. مگر نه اینکه تا مراسم فرش قرمز و گلدن گلوب و… می شود بدو بدو می رویم ببینیم جنیفر لوپز و سارا جسیکا پارکر و سلنا گومز چه پوشیده اند، خب در مراسم جشنواره فجر، جشن حافظ و… هم برویم ببینیم افراد مشهوری که کنار گوشمان هستند چه پوشیده اند دیگر؛ والا به خدا تازه لباس جنیفر لوپز را که نمی توانیم بپوشیم و فقط باید برایش قنج برویم ولی لباس آزاده صمدی و سحر دولتشاهی و سارا بهرامی را می توانیم با خیال راحت بپوشیم و در سطح شهر تردد کنیم خیلی هم پوشیده و زیبا. حالا امروز می خواهیم چه کار کنیم؟ امروز قرار است با هم سری به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بزنیم و در این چند روزی که از آغاز آن می گذرد، مروری بر برترین استایل بازیگران داشته باشیم. می گویم برترین چون تفکیک کردن برترین ها خیلی هم کار سخت و دشواری از میان استایل های امسال نبود.

خب اولین نکته ای که به وضوح دیده می شد استفاده از رنگ مشکی در استایل ها بود حالا یا در استایل های تماما مشکی یا گاهی در ترکیب با سفید و آبی. به نوعی رنگ سیاه در بین استایل بازیگران این دوره از جشنواره فیلم فجر ترند شده است. اتفاقا یه خبر جنجالی هم که بی ربط به این موضوع نبود در ارتباط با استایل شاد و همیشه رنگی “بهنوش بختیاری” به وجود آمد که در پی نظرات برخی از افراد، بهنوش خانم در اینستاگرام خود واکنش نشان داد و گفت: «آنقدر لباس رنگی می پوشم تا مردم بدانند که هر کس استایل و شخصیت خودش را دارد».

در میان این همه استایل های سر تا پا مشکی یکی از برترین استایل هایی که دیده می شد استایل “آزاده صمدی” بود که اتفاقا با استفاده از ترند های جدید دنیای مد یعنی، پولک های برقی بورقی و پارچه های درخشان توسط “آنا ثانی” عزیز طراح با سابقه ایرانی طراحی شده بود. آزاده جزو همان کسانی بود که از استایل مشکی در این جشنواره زیاد استفاده کرد و در یکی دیگر از شب ها با بر تن کردن پالتوی پوست مشکی (که ما فرض را بر این می گذاریم که پوست مصنوعی بود) و یک آرایش زیبا در مراسم حضور یافت.

استایل زیبای بعدی که بسیار بنظرم در این چند شب می درخشید لباس پریناز ایزدیار بود که با آن سرهمی (اوورال) آبی سلطنتی، جلیقه مشکی و کفش پاشنه بلند بسیار زنانه و زیبا بود و واقعا شبیه یک سنگ قیمتی شده بود. این لباس او بر خلاف لباس چند شب قبلش که توسط همان طراح (المیرا نوری) طراحی شده بود و رنگ بنفش و توسی داشت، بسیار جذاب بود. پریناز این ست را با گرفتن یک کیف دستی کوچک که به رنگ آبی و مشکی بود، کامل کرد. تا المیرا جان (طراح این لباس) اینجا هستند و بحثش داغ است بگویم که المیرای عزیز در این دوره از جشنواره تا به حال به غیر از پریناز ایزدیار طراحی لباس۲ بازیگر دیگر را هم انجام داده. که یکی از آن ها هدی زین العابدین است. المیرا برای هدی هم دو دست لباس طراحی کرد که یکی از آن ها درونمایه صدف و ساحل روی زمینه مشکی را داشت و دیگری که من خیلی آن را دوست داشتم، یک پیراهن یکسره مشکی از جنس مخمل بود که دامن آن پلیسه و بالاتنه اش با گردنبند مروارید کامل شده بود. این لباس خیلی بی شباهت به آن لباس آبی مشکی پریناز ایزدیار هم نبود و تقریبا هر دو طراحی یک مسیر را دنبال می کردند. بازیگر بعدی که المیرا نوری طراحی لباس او را به عهده گرفت “دیبا زاهدی” بود که با وجود اینکه عکس های واضحی از این لباس پیدا نمی شد اما به نظر می آمد که شبیه همان دو لباس برتر (از دید منودلیار) پریناز و هدی بود یعنی یک سرهمی که شلوار آن پارچه مخمل پلیسه بود و توسط یک کت طرح دار سفید و مشکی که روی آن پوشیده بود، این استایل را کمی متفاوت تر از لباس مشکی هدی زین العابدین می کرد.

خب حالا برویم سراغ کسی که بر خلاف تصور من واقعا می توانم بگویم بیشترین استایل هایش در این چند روز زیبا بودند و جزو استایل های خوب این دوره از جشنواره به حساب می آمد؛ این شما و این هم “ستاره پسیانی” دارار را رام… . بله عرض می کردم که ستاره در این چند شب چند استایل واقعا خوب داشت که اولین استایلش من را بسیار عاشق خودش کرد و از قضا از ترند مشکی هم پیروی می کرد؛ لباسی یک سره با آستین های بالنی (از ترند های این فصل) به طراحی آنیتا و انوشه عزیز بود که با یک کیف کلاچ از طراحی های “هانیه ذهابی” ست شده بود. البته کیف های هانیه ذهابی در دست بازیگران دیگری مانند “هستی مهدوی” نیز دیده می شد. خب از استایل ستاره و طراحی های آنیتا و انوشه دور نشویم که در شب دیگری از این مراسم ستاره پسیانی لباس ساده با برش های متفاوتی از همین دو طراح جوان را بر تن کرد. خب حالا می رسیم به استایل سوم ستاره پسیانی که توسط “تارا پرورش” طراحی شده بود؛ یک شومیز کاملا ترندی چه از لحاظ رنگ چه فرم آستین ها، با یک رویه مشکی بود که با یک بوت بلند ساده از جنس جیر ست شده بود. البته ناگفته نماند که حضور “آتیلا پسیانی” عزیز و دوست داشتنی قاب عکس های آن شب ستاره را چندین برابر زیبا می کرد. آخرین لباسی هم که ستاره تا الان بر تن کرد برای اکران “فیلم سرخپوست” بود که از دیگر طراحی های آنا ثانی برای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به حساب می آمد. یک ست توسی در تنالیته های مختلف که شامل پیراهن و یک کت بلند روی آن بود.

استایل زنانه و زیبای بعدی هم متعلق به کسی نیست جز “سارا بهرامی” که این سبک لباس پوشیدن شبیه به شخصیت خود اوست. او در یک پیراهن بلند و زیبای ساده به رنگ توسی نقره ای به طراحی “ندا سرگردان” در عین سادگی می درخشید. چهره سارا هم همینطور است درست مانند استایلش، در عین سادگی زیباست. سارا استایلش را در کنار یک کلاچ چرم مشکی و یک جفت گوشواره سفید صدفی کامل کرده بود.

حالا در میان این همه نام آشنا، از بازیگران جوان هم غافل نشویم. یکی از بازیگران جوان این دوره از جشنواره “فرشته حسینی” بازیگر فیلم سونامی که اتفاقا امروز (پنجشنبه ۱۸ بهمن ۹۷) اکران این فیلم است، بدون اینکه تا به امروز با طراح مطرحی در زمینه لباس همکاری کند استایل های کژوال، دخترانه و ترندی برای جشنواره زده بود. او با غزاله معتمد برای لباس هایش در جشنواره فیلم فجر ۹۷ مشورت کرده بود. البته بعید نیست که بعد از اکران سونامی، در سال آینده طراحان زیادی به سمت این بازیگر جوان برای همکاری روی بیاورند.