زمان مطالعه : ۳ دقیقه

به عنوان یک خانم شاغل برایت مهم است که صبح ها بتوانی به سرعت کارهای روزانه ات را انجام دهی و به موقع از منزل خارج شوی.
این که بتوانی به موقع از خانه خارج شوی و دیر به سر کار نرسی بی شک استرس زیادی برایت ایجاد می کند و این تنها به حجم کارهای روزانه ات بستگی ندارد بلکه می توانی با برخی ترفندها هم کارهایت را درست انجام دهی و هم سریع تر از خانه بیرون بزنی. در این مقاله می خواهم برخی ترفندها را با تو در میان بگذارم که به کمک آن ها می توانی با سرعت بیش تری کارهای روزانه ات را سر و سامان دهی و به سر کار بروی.
اگر دوست داری بدانی این راهکارها چه هستند، با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش

در مورد لباس هایی که می خواهی بپوشی از شب قبل تصمیم بگیر

شاید به نظرت خنده دار بیاید که از شب قبل لباس هایت را برای فردا صبح آماده کنی ولی به اهمیت این موضوع زمانی پی می بری که بخواهی به یک جلسه مهم کاری بروی و کلی از وقتت برای پیدا کردن یک جفت کفش که با شلوارت ست شود هدر برود.
هر شب یا عصر که از سر کار برمی گرددی، در مورد لباس هایی که می خواهی روز بعد سر کار بپوشی تصمیم بگیر و آن ها را در دسترس بگذار تا صبح دنبال لباس هایت نگردی. در ضمن اگر قرار است کیف دیگری را فردا استفاده کنی تمام وسایلت را از روز قبل از کیف قبلی به آن منتقل کن.

از ساعت زنگ دار استفاده کن

استفاده از هشدار گوشی به جای ساعت زنگ دار ممکن است راحت باشد ولی جالب است بدانی ضرر آن به این راحتی نمی ارزند. حتما با خود می گویی چه ضرری؟ جدا از تآثیرات مخرب اشعه موبایل بر روی مغز، آخرین چیزی که قبل از خواب به سراغش می روی گوشی موبایلت است و امان از پیام ها و شبکه های اجتماعی؛

تا به خودت بیایی می بینی که حداقل نیم ساعت را در شبکه های اجتماعی گذرانده ای و نور آبی که صفحه های هوشمند ساطع می شوند، هم در خوابت اختلال ایجاد می کند.
همچنین صبح که از خواب بیدار می شوی دوباره اولین چیزی که به دست می گیری گوشی موبایلت است و دوباره همان داستان های شبکه های اجتماعی و اتلاف وقت تکرار می شود. پس بهتر است هنگام خواب گوشی ات را دور از تخت خواب و کنار کیفت قرار دهی و با زنگ ساعت های زنگ دار از خواب بیدار شوی.

در مورد آرایش ات از روز قبل تصمیم بگیر

پس از آن که عصر یا شب تصمیم گرفتی که چه لباس هایی روز بعد سر کار بپوشی متناسب با آن نوع آرایش ات را هم مشخص کن و لوازم آرایشی را که نیاز داری روی میز آرایش ات قرار بده تا فردا مجبور نباشی وقت زیادی را صرف گشتن به دنبال آن ها کنی.

تو چه ترفندهایی به کار می بری تا صبح سریع تر بتوانی بذای رفتن به سرکار آماده شوی؟ تجربیاتت را با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

راهکارهایی برای سر و سامان دادن به گردنبندها

چطور در یک مکالمه صحیح، شنونده خوبی باشیم

۳ مورد از عجایب تاریخی که همچنان در ذهن بشر علامت سوال مانده