زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سال ۲۰۱۸ به پایان رسیده اما صحبت در مورد وقایع آن و بررسی اتفاقات و رویدادهای سال گذشته همچنان ادامه دارد. در این مقاله بدترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ را با هم مرور می کنیم. اما به تو پیشنهاد می کنم مقاله “بهترین اتفاقات سال ۲۰۱۸” را مطالعه کنی تا با رویدادهای خوشایند و دوست داشتنی سالی که گذشت هم آشنا شوی. امیدوارم سال ۲۰۱۹ برای تمام مردم جهان پر از شادی، آرامش و همدلی باشد و برای سالی که در پیش داریم، فقط مقالاتی در مورد وقایع شاد و خوشحال کننده بنویسیم!

مرگ های ناشی از بلعیدن مواد شوینده “تاید پادز”:

“تاید پادز” نوعی ماده شوینده است که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان ماده ای خطرناک و کشنده معرفی شده است. کودکان بسیاری این قرص های شوینده را با آبنبات اشتباه می گرفتند و با خوردن آنها دچار مرگ در اثر مسمومیت می شدند. در ماه های آغازین سال ۲۰۱۸، چالشی اینترنتی در میان نوجوانان به راه افتاد که در آن، هرکس باید این قرص های شوینده را می جوید و فرو می داد و دیگران را به هم این کار دعوت می کرد. در اثر این چالش تعداد زیادی نوجوان جان خود را از دست دادند. 

حمله انتحاری بغداد در ماه ژانویه:

این حمله انتحاری دست کم ۳۸ نفر کشته و ۱۰۵ نفر زخمی به جا گذاشت و یکی از فاجعه بار ترین  وقایع سال ۲۰۱۸ بود. داعش مسؤلیت این حمله را به دست گرفت.

مرگ استفان هاوکینگ در ماه مارس:

بدون شک استفان هاوکینگ یکی از بزرگترین نوابغ جهان بود که در سال ۲۰۱۸ پس از مدت ها درگیری با بیماری از دنیا رفت. چه نظریات او در مورد جهان هستی، کائنات و خدا را باور داشته باشیم و چه نه، باید بپذیریم که او دانشمند بزرگی بود و بیماری سخت و شرایط جسمانی عجیبش باعث نشد از تلاش و کسب علم دست بردارد. نظریات او تأثیر شگفت انگیزی در پیشرفت علم جهانی داشت. 

سقوط هواپیمای تهران – یاسوج در ماه مارس:

هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج در نزدیکی کوه دنا سقوط کرد و تمام سرنشینان آن جان باختند.

فرو ریختن پلی در فلوریدا در ماه مارس:

در ۱۵ مارس پلی در فلوریدا آمریکا فرو ریخت و ۸ وسیله نقلیه در زیر آن دچار سانحه شدند. در این حادثه ۶ نفر جان خود را از دست دادند و ۹ نفر مجروح شدند. 

جاری شدن سیل آلبرتا در ماه آپریل:

باران های بهاری باعث پر آب شدن رودخانه ها و جاری شدن سیل در آلبرتا کانادا و آسیب دیدگی بسیاری از خانه ها و زیرساخت های شهری شد.

مرگ آویچی در ماه آپریل:

تیم برگلینگ (ملقب به آویچی)، آهنگساز و موزیسین جوانی بود که در سن ۲۸ سالگی با یک بطری شکسته خودکشی کرد.

تیراندازی دختر ایرانی به ساختمان یوتیوب در ماه آپریل:

یک دختر ایرانی که از فعالیت ها و سیاست های یوتیوب ناراضی بود، جلوی در ورودی این ساختمان اقدام به تیراندازی کرد، سه نفر را زخمی کرد و در نهایت خودش را به ضرب گلوله کشت. 

محبوس شدن ۱۲ نفر در غاری در تایلند در ماه جولای:

یک تیم ۱۱ نفره فوتبال و مربی آنها به مدت ۱۸ روز، بدون غذا و آب سالم در غاری در تایلند حبس شدند. در نهایت تیم نجات آنها را پیدا کرد؛ اما متأسفانه یکی از نجات گران در طول عملیات از بین رفت. 

قهرمانی فرانسه در جام جهانی فوتبال در ماه جولای:

ممکن است طرفدار تیم فرانسه باشی و از این قهرمانی خوشحال باشی؛ اما خیلی از افراد معتقدند این تیم شایسته پیروزی در برابر تیم کرواسی و قهرمان شدن نبود و این موضوع یکی از اتفاقات ناخوشایند سال ۲۰۱۸ است. 

آتش سوزی گسترده آتن در ماه جولای:

این آتش سوزی ها از اطراف آتن آغاز شد؛ دو جنگل بزرگ در آتش سوخت، خانه های زیادی از بین رفت و مردم زیادی آواره شدند. در این آتش سوزی ها دست کم ۷۴ نفر کشته شدند. 

فرو ریختن پل جنوا در ماه آگوست:

پلی در شهر جنوا ایتالیا فرو ریخت که در این حادثه ۴۳ نفر کشته شدند و تعداد زیادی منزل مسکونی از بین رفت. 

آتش سوزی موزه ملی برزیل در ماه سپتامبر:

موزه ملی برزیل در پایتخت این کشور، یعنی شهر ریودژانیرو آتش گرفت و حدود ۹۰% از اشیاء موجود در آن که مربوط به فرهنگ و تاریخ باستانی این کشور بود از بین رفت. این آتش سوزی عمدی بود. 

حادثه قطار آمریتسار در ماه اکتبر:

دو قطار مسافربری هندی در منطقه آمریتسار پنجاب، با جمعیتی که برای دیدن جشنی در آیین هندو تجمع کرده بودند، برخورد کردند. این حادثه در بعدازظهر روز ۱۹ اکتبر اتفاق افتاد و دست کم ۵۹ کشته به جا گذاشت. 

مرگ استن لی در ماه نوامبر:

استن لی، نویسنده، ویراستار، ناشر و خالق کمیک های مارول و سوپر قهرمانانی چون اسپایدرمن، ایکس من، ثور، آیرون من و… در سن ۹۵ سالگی از دنیا رفت. 

آتش سوزی گسترده کالیفرنیا در ماه نوامبر:

در این آتش سوزی مهیب و غیر قابل مهار که دو هفته به طول انجامید، حدود ۱۶۰۰ ساختمان مسکونی از بین رفت و خسارات زیادی به جا گذاشت. مساحت زیادی از جنگل ها و منابع طبیعی این ایالت در آتش سوخت. 

مرگ مایک تیلور در ماه دسامبر:

مایک تیلور، نوازنده و خواننده مشهور گروه کانادایی “واک آو د ارث” در خواب و به دلایل طبیعی از دنیا رفت. 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

به بهانه روز شادی: ۳ راهکار ساده برای شاد بودن و لذت بردن از زندگی

تأثیر مدیتیشن بر خواب بهتر

چطور با ۵ دقیقه مدیتیشن، استرس را کنترل کنیم